VII Ogólnopolska Konferencja Prawa Morskiego "Morskie planowanie przestrzenne"

W dniu 12 kwietnia 2018 roku odbyła się VII Ogólnopolska Konferencja Prawa Morskiego "Morskie planowanie przestrzenne" organizowana przez Katedrę Prawa Morskiego oraz Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Gdańsk.

W części oficjalnej otwierającej konferencję wystąpili przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej: kpt. ż.w. Wiesław Piotrzkowski - Dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni, Wiesław Byczkowski - Wicemarszałek Województwa Pomorskiego, Aleksandra Dulkiewicz - Zastępca Prezydenta Miasta Gdańska ds. Polityki Gospodarczej, a także władze Uniwersytetu: prof. dr hab. Krzysztof Bielawski - Prorektor ds. Rozwoju i Współpracy UG oraz prof. dr hab. Jakub Stelina - Dziekan Wydziału Prawa i Administracji UG.

Konferencja składała się z trzech paneli tematycznych i panelu dla młodych naukowców:

Panel I
Prawo i polityka morskiego planowania przestrzennego
Czy można „równoważyć” przestrzeń morską?

Panel II
Instrumenty morskiego planowania przestrzennego
Dzielić czy mnożyć przestrzeń morską?

Panel III
Wspólna praktyka
Jak racjonalnie wykorzystać przestrzeń morską?

Podczas konferencji referat wygłosili pracownicy naukowo-dydaktyczni naszego Wydziału: prof. UG, dr hab. Dorota Pyć - "Zasady morskiego planowania przestrzennego", prof. UG, dr hab. Monika Tomaszewska - "Obowiązki pracowników administracji morskiej przy realizacji planów zagospodarowania przestrzennego obszarów morskich", prof. UG, dr hab. Tomasz Bąkowski - "Specyfika prawnej regulacji planowania przestrzennego polskich obszarów morskich", dr Monika Adamczak-Retecka - "Cele morskiego planowania przestrzennego Unii Europejskiej", dr Maciej Nyka - "Znaczenie podejścia ekosystemowego i usług ekostemowych w morskim planowaniu przestrzennym", mgr Jakub Puszkarski - "Wyznaczanie tras żeglugowych a morskie planowanie przestrzenne".

Panele prowadzili pracownicy Katedry Prawa Morskiego: dr Magdalena Adamowicz, dr Justyna Nawrot oraz mgr Jakub Puszkarski. Komitet organizacyjny tworzyli pracownicy naszego Wydziału, a także studenci zrzeszeni w Europejskim Stowarzyszeniu Studentów Prawa ELSA Gdańsk, koordynatorem z ramienia ELSA była Joanna Kaleta - Wiceprezes ds. Seminariów i Konferencji.

Konferencja niezmiennie cieszy się dużym zainteresowaniem. W tegorocznej edycji wzięło udział blisko 160 uczestników z 13 ośrodków akademickich w Polsce, a także przedsiębiorcy, prawnicy praktycy, przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej.

Konferencję od wielu lat wspierają partnerzy: Partner Główny: Remontowa Holding, Partner Strategiczny: Zarząd Morskiego Portu Gdańsk SA, Gdańska Agencja Rozwoju Gospodarczego InvestGDA, Partnerzy: TUiR Warta, DCT Gdansk - Deepwater Container Terminal, Kancelaria Kacprzak Radcy Prawni, Fundacja Grupa LOTOS, Polskie Linie Oceaniczne SA, Kancelaria radców prawnych Misiewicz, Mosek i Partnerzy, Związek Miast i Gmin Morskich, Fundacja Energa, Nata, Miasto Gdańsk.

Informacje o konferencji w mediach:
OficynaMorska.pl
GospodarkaMorska.pl
GospodarkaMorska.pl - Youtube
Urząd Morski w Gdyni
KlasterMorski.com
Netka.gda.pl
PortalMorski.pl
Namiary na Morze i Handel

Data publikacji: piątek, 20. Kwiecień 2018 - 14:19; osoba wprowadzająca: Jakub Puszkarski Ostatnia zmiana: czwartek, 11. Kwiecień 2019 - 16:07; osoba wprowadzająca: Dawid Michalski