37 tom “Studiów Prawnoustrojowych”

okładkaWspółpraca wydziałów prawa i administracji trzech uniwersytetów z północnej Polski zaowocowała konferencją i publikacją. Otóż 37 tom “Studiów Prawnoustrojowych” (9 pkt) wydany w 2018 r.  przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego został w całości poświęcony publikacji artykułów z wystąpień na Porównawczej Konferencji Naukowej Prawa Publicznego, która odbyła się w dniach 20-27 marca  2017 r. w Costa Calma w Hiszpanii. Konferencję tę zorganizowały wspólnie Zakład Prawa Ochrony Środowiska z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego oraz Zakład Prawa Administracyjnego i Prawa Ochrony Środowiska z Wydziału Administracji i Nauk Społecznych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

W artykułach poruszono wiele zagadnień z zakresu prawa publicznego dotyczących : ochrony środowiska, kompetencji i zadań samorządu terytorialnego, informacji przestrzennej, transportu publicznego, gospodarki komunalnej i gospodarki nieruchomościami, na przykładach z Polski, Hiszpanii, Włoch i Unii Europejskiej.  Z WPiA UG swoje artykuły opublikowali: prof.zw. dr hab. Janina Ciechanowicz-McLean (“Węzłowe problemy prawa ochrony klimatu”), dr Diana Trzcińska (“Charakter prawny decyzji o  środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia”), dr Tomasz Bojar-Fijałkowski (“O wycofywaniu się państwa z aktywności w sferze ochrony środowiska i gospodarki komunalnej”).

Data publikacji: środa, 9. Maj 2018 - 13:17; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski Ostatnia zmiana: środa, 9. Maj 2018 - 13:19; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski