Wystąpienia prof. Jacka Wiewiorowskiego, dr Anny Klimaszewskiej i dr. Michała Gałędka podczas „9th Conference in Legal History in the Baltic Sea Area” w Estonii

podczas „9th Conference in Legal History in the Baltic Sea Area” w Estonii

Na zaproszenie prof. Marju Luts Sootag pracownicy naszego Wydziału wzięli udział w 9th Conference in Legal History in the Baltic Sea Area “Recht und Wirtschaft in Stadt und Land – Law and Economics in Urban and Rural Environment”. Konferencja odbywała się w Tallinnie, Sagadi oraz Tartu w dniach od 16 do 20 maja. Prof. Jacek Wiewiorowski wystąpił z referatem „The universality of Rhodian maritme law from the standpoint of neoevolutionism”, dr Anna Klimaszewska przedstawiła zagadnienie: „French law as a factor in the designing of the economic environment on the Polish territories in the first half of the 19th c.”, natomiast dr Michał Gałędek skupił się na przedstawieniu kwestii: „Industrialisation as a program of transformation rural country of Poland at the beginning of 19th century”. W konferencji wzięło udział ponad 50 przedstawicieli nauk historycznoprawnych, profesorów i doktorów z Niemiec, Estonii, Polski, Łotwy, Rosji, Szwecji, Norwegii, Danii, Austrii oraz Czech, wśród których znaleźli się m.in. dyrektor Instytutu Maxa Plancka we Frankfurcie nad Menem, prof. Thomas Duve, prof. Joachim Rückert, czy też prof. Thomas Simon. Wydarzenie, w tym pobyt zaproszonych prelegentów, zostało sfinansowane przez organizatorów konferencji: Uniwersytet w Tartu i Archiwum Miejskie w Tallinnie oraz dofinansowane przez Prorektora ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą i Dziekana Wydziału Prawa i Administracji.

Strona konferencji: https://sisu.ut.ee/ostseeraum9/avalehthttps://sisu.ut.ee/ostseeraum9/avaleht

Data publikacji: środa, 23. Maj 2018 - 17:40; osoba wprowadzająca: Dawid Michalski Ostatnia zmiana: piątek, 25. Maj 2018 - 12:10; osoba wprowadzająca: Dawid Michalski