Finał IX edycji ogólnopolskiego Konkursu "Prawo rzymskie a świat współczesny"

plakat

W dniu 4 czerwca 2018 r. na Wydziale Prawa i Administracji UG odbył się finał IX edycji ogólnopolskiego Konkursu "Prawo rzymskie a świat współczesny". Konkurs ma na celu pogłębienie znajomości prawa rzymskiego i dorobku jurysprudencji rzymskiej, popularyzację wiedzy o prawie rzymskim, jego tradycji oraz historii prawa prywatnego, o nowych kierunkach badawczych w tych dziedzinach. Wyłania też przyszłych laureatów grantów i doktorantów (zob. https://konkursprawarzymskiego.pl/).

Edycja konkursu po raz pierwszy odbyła się w tym roku na WPiA UG. Organizatorem finału był nasz Zakład Prawa Rzymskiego, we współpracy ze studentami zwązanymi z ELSA Gdańsk, w tym uczestnicy zeszłorocznego ogólnopolskiego finału: Aleksander Koprowski i Anna Narodzonek, studenci II roku prawa UG. Finał konkursu otworzył Dziekan WPiA UG, prof. Jakub Stelina, który w imieniu władz WPiA UG wsparł przedsięwzięcie od strony finansowej.

W skład jury wchodzili prof. Wojciech Dajczak (UAM), prof. UWr Rafał Wojciechowski, prorektor UWr (UWr), prof. Franciszek Longchamps de Berier (UJ), prof UG Jacek Wiewiorowski (UG), dr Aleksander Grebieniow (UW), dr Bartosz Szolc-Nartowski (UG) oraz przedstawiciele praktyki, wciąż zainteresowani prawem rzymskim a zarazem sponsorzy konkursu: adw. Stefan Jacyno (Wardyński i Wspólnicy), r.pr. Przemysław Kozdój (Wolf Theiss). Nagrodą główną w konkursie był tygodniowy pobyt w Rzymie dla laureatów, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca.

W szranki tegorocznego finału stanęli laureaci wydziałowych konkursów prawa rzymskiego, a zatem najlepsi z najlepszych. Gościliśmy studentów Wydziałów Prawa UWr, UW, UAM i UJ; WPiA UG reprezentowali Stefania Yerka i Aleksander Piskorz, studenci I roku prawa. Po kilkuetapowej emocjonującej rozgrywce zwyciężył Szymon Makowski (UW); drugie miejsce ex-aequo zajęły Agnieszka Szczerba (UJ) i reprezentantka naszego wydziału: Stefania Yerka. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Data publikacji: środa, 13. Czerwiec 2018 - 15:00; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski Ostatnia zmiana: środa, 13. Czerwiec 2018 - 15:01; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski