Wizyta pracowników Wydziału Prawa Uniwersytetu Narodowego im. Tarasa Szewczenki w Kijowie

W dniach 4-13 czerwca 2018 r. Zakład Prawa Rzymskiego oraz Katedra Postępowania Cywilnego gościły naukowców z Wydziału Prawa Uniwersytetu Narodowego im. Tarasa Szewczenki w Kijowie: dr hab. Irinę Izarową oraz dr hab. Tatianę Wakhoniewę.

Przedmiotem wizyty były warsztaty naukowe w ramach wspólnego projektu  dotyczącego przedstawienia znaczenia rozwiązań rzymskich dla współczesnego postępowania cywilnego w Polsce i Ukrainie. Projekt ten ze strony Zakładu Prawa Rzymskiego prowadzi dr Bartosz Szolc-Nartowski. Wizyta służyła również wymianie doświadczeń w zakresie dydaktyki prawa rzymskiego - goście z Ukrainy wzięli m.in. udział w zajęciach z przedmiotu, prowadzonych przez kierownika zakładu, prof. UG Jacka Wiewiorowskiego. Dr hab. Irina Izarowa była także gościem posiedzenia Koła Naukowego Katedry Postępowania Cywilnego, gdzie wygłosiła wykład dotyczący ostatnich zmian w postępowaniu cywilnym na Ukrainie. Omawiano również możliwości współpracy między UG a ośrodkami naukowymi w Kijowie, w tym w zakresie dydaktyki prawa polskiego.

Data publikacji: środa, 13. Czerwiec 2018 - 15:14; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski Ostatnia zmiana: środa, 13. Czerwiec 2018 - 15:14; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski