Wystąpienie dr. hab. Michała Gałędka na Uniwersytecie Wiedeńskim

W dniach 15 i 16 czerwca 2018 r. dr hab. Michał Gałędek wziął udział w sympozjum naukowym: Bureaucratic Encounters zorganizowanym przez Departament Historii Społecznej i Ekonomicznej Uniwersytetu we Wiedniu. Nasz pracownik znalazł się w gronie zaproszonych prelegentów reprezentujących także uniwersytety w Oksfordzie, Liverpoolu, Heidelbergu, Berlinie, Monachium, Wiedniu, Tel Awiwie, Hong Kongu oraz Souzhou w Chinach i Pune w Indiach. Prezentacja Michała Gałędka poświęcona była zagadnieniu: Collegial Decision-Making as the Foundation of the Local Administration Reform in the Kingdom of Poland. The 1814 Debate of the Civil Reform Committee i została przygotowana w wyniku realizacji projektu NCN: Myśl administracyjna w Królestwie Polskim w latach 1814-1831. Natomiast organizacja wydarzenia i udział referentów sfinansowany został przez Austriackie Centrum Nauki (FWF) w ramach projektu Österreichische Staatsbedienstete und standesgemäße Lebensführung kierowanego przez prof. Therese Garstenauer.

Więcej informacji zobacz na stronie:

Data publikacji: środa, 20. Czerwiec 2018 - 11:08; osoba wprowadzająca: Dawid Michalski Ostatnia zmiana: środa, 20. Czerwiec 2018 - 11:34; osoba wprowadzająca: Dawid Michalski