Udział pracowników Katedry Prawa Morskiego w Konferencji Naukowej InfoGlob 2018

W dniach 18-20 września 2018 roku na pokładzie promu Polferries na trasie Gdańsk - Nynäshamn - Gdańsk odbyła się 10 edycja konferencji InfoGlob 2018, która dotyczyła wyzwań zrównoważonego rozwoju w dziedzinie gospodarki, społeczeństwa i środowiska.

Podczas konferencji referaty przedstawili pracownicy Katedry Prawa Morskiego: prof. UG, dr hab. Dorota Pyć“Ballast water management for sustainable development – some remarks on Polish law”, dr Magdalena Adamowicz i mgr Jakub Puszkarski“Legal aspects of sustainable development of seaports in Poland” oraz dr Justyna Nawrot - „International liability and compensation regimes as a tool of strengthening the balance between shipping economy and marine environment protection”.

Pani Profesor Dorota Pyć zaprezentowała również realizowany w Uniwersytecie Gdańskim projekt międzynarodowy pt. „Marine spatial planning instruments for sustainable marine governance –SEAPLANSPACE”.

Konferencja została zorganizowana przez Instytut Transportu i Handlu Morskiego Uniwersytetu Gdańskiego we współpracy z Polską Akademią Nauk w Zabrzu, Wydziałem Instalacji Budowlanych Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej, Wydziałem Budownictwa i Inżynierii Środowiska Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (SGGW), Wydziałem Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie oraz Wydziałem Przedsiębiorczości i Towaroznawstwa Akademii Morskiej w Gdyni.

Data publikacji: czwartek, 18. Październik 2018 - 15:20; osoba wprowadzająca: Jakub Puszkarski Ostatnia zmiana: czwartek, 18. Październik 2018 - 15:20; osoba wprowadzająca: Jakub Puszkarski