Udział dr hab. Michała Gałędka i dr Marcina Michalaka w American Society for Legal History 48 th Annual Meeting, Houston, Texas, USA, 8 - 11 listopada 2018.

W dniach 8-11 listopada 2018 r. dr hab. Michał Gałędek i dr Marcin Michalak z Katedry Historii Prawa uczestniczyli w dorocznej konferencji organizowanej przez American Socity for Legal History, której 48 edycja odbyła się w Houston. Dr. hab. Michał Gałędek i dr Marcin Michalak w ramach panelu "Crossing  the  Atlantic:  "Constitutional Ideas Travelling  in  Early Constitutionalism" wygłosili referat pt. "In What Aspects did the Constitution of 3 May 1791 Represent a Founding Moment for the Development of Polish Constitutionalism in the First Part of the 19th Century?". Ponadto pod nieobecność prof. Ulrike Müßig z Uniwersytetu w Pasawie dr hab. Michał Gałędek pełnił rolę przewodniczącego panelu.

The American Society for Legal History jest jednym z największych i aktywniejszych stowarzyszeń na świecie grupujących naukowców prowadzących badania nad historią prawa. Chociaż swoją siedzibę ma w Stanach Zjednoczonych Ameryki, zakres jego działalności oraz członkostwo mają zasięg międzynarodowy. Wśród uczestników konferencji w Houston znaleźli się reprezentanci m.in. takich ośrodków naukowych jak: Harvard University, Yale University, University of California - Berkeley, Stanford University, University of Oxford, Université Sorbonne-Paris-Cité, Universidade de Lisboa, Universität Passau.

Data publikacji: czwartek, 15. Listopad 2018 - 15:06; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski Ostatnia zmiana: piątek, 16. Listopad 2018 - 14:22; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski