Międzynarodowe seminarium naukowe "Consortium in Central and Eastern Europe"

W dniu 9 listopada 2018 r. na Wydziale Prawa i Administracji UG odbyło się międzynarodowe seminarium naukowe "Consortium in Central and Eastern Europe" zorganizowane przez Katedrę Prawa Handlowego i Międzynarodowego Prawa Prywatnego, Katedrę Prawa Cywilnego, Katedrę Prawa Finansowego oraz Societas-Central and Eastern European Company Law Research Network.

Celem seminarium było porównanie kwalifikacji prawnej oraz głównych problemów pranych związanych z instytucją konsorcjum w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. W seminarium udział wzięli przedstawiciele środowiska naukowego z różnych krajów Europy Środkowo-Wschodniej, a referaty wygłosili: prof. Tekla Papp (National University of Public Service, Węgry), dr Ádám Auer (National University of Public Service, Węgry), prof.  Emőd Veress (Sapientia University, Rumunia), dr Kateřina Eichlerová (Charles University, Czechy), prof. Branko Malagurski (Educons University, Serbia), Dimitar Atanassov (University of National and World Economy, Bułgaria), prof. UŁ dr hab. Szymon Byczko (Uniwersytet Łódzki) oraz pracownicy WPiA UG dr hab. Edvardas Juchnevicius oraz dr Bartłomiej Gliniecki. Przedstawione referaty pozwoliły na poczynienie ważnych obserwacji porównawczo-prawnych w odniesieniu do porządków prawnych krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

Należy, podkreślić, że współorganizatorem wydarzenia było Societas – CEE Company Law Research Network, które jest prywatną i apolityczną organizacją non-profit, promującą badania w zakresie prawa handlowego ze szczególnym uwzględnieniem krajów Europy Środkowo-Wschodniej, poprzez wspieranie współpracy środowiska prawniczego z różnych krajów w celu wymiany doświadczeń oraz poglądów. Wśród członków Societas – CEE Company Law Research Network znajdują się pracownicy WPiA UG prof. UG dr hab. Dorota Maśniak oraz dr hab. Edvardas Juchnevicius.

Partnerem seminarium była KRPiA Głuchowski Siemiątkowski Zwara i Partnerzy.

Wygłoszone na seminarium referaty zostaną opublikowane w anglojęzycznej publikacji pokonferencyjnej.

Więcej informacji na temat Societas – CEE Company Law Research Network oraz prowadzonych przez nie badań można znaleźć na stronie internetowej: https://www.societas-cee.org/

Data publikacji: poniedziałek, 19. Listopad 2018 - 10:48; osoba wprowadzająca: Kaja Zaleska-Korziuk Ostatnia zmiana: wtorek, 20. Listopad 2018 - 10:25; osoba wprowadzająca: Dawid Michalski