Wizyta wykładowców z partnerskiego Uniwersytetu Heinrich-Heine Universität Düsseldorf

W dniach 16-19 listopada 2018 r. w ramach programu wymiany kadry akademickiej Erasmus+ na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego gościła delegacja pracowników naukowo-dydaktycznych z partnerskiego Wydziału Prawa Heinrich-Heine Universität Düsseldorf. Nasz Wydział odwiedzili p. Alexander Palaszewski (koordynujący Erasmus na partnerskim Wydziale Prawa) wraz z p. Jakobem Reinecke oraz p. Lino Elders, którzy są współpracownikami prof. dr Charlotte Kirchhof, kierownik Lehrstuhl für Deutsches und Ausländisches Öffentliches Recht, Völkerrecht und Europarecht w Uniwersytecie w Düsseldorfie. W ramach wizyty w dniu 19 listopada goście odbyli zajęcia ze studentami programu Polish and International Legal Studies Programme, przedstawiając zagadnienia związane z europejskim nakazem aresztowania, prawem migracyjnym i azylowym oraz funkcjonowaniem niemieckiego federalnego sądu konstytucyjnego (Bundesverfassungsgericht). Następnie uczestniczyli także w spotkaniu informacyjnym dla studentów zainteresowanych wymianą Erasmus, podczas którego prezentowali ofertę swojej uczelni dla studentów zagranicznych. Ponadto, w dniu 16 listopada odbyło się spotkanie gości z przedstawicielami ELSA Gdańsk.

Data publikacji: wtorek, 20. Listopad 2018 - 11:13; osoba wprowadzająca: Tomasz Widłak Ostatnia zmiana: wtorek, 20. Listopad 2018 - 11:21; osoba wprowadzająca: Tomasz Widłak