Sukces studentek WPiA UG w konkursie EYe on Tax

W dniu 17 stycznia 2019 r. studentki WPiA UG z V roku prawa w trybie niestacjonarnym – Sara Wieczorek, Karolina Fiutowska, Anna Dąbrowska oraz Kamila Brzoza uczestniczyły w finale 14. edycji konkursu z prawa podatkowego – Eye on Tax. Ostatecznie zawodniczki z Uniwersytetu Gdańskiego uplasowały się na trzeciej pozycji, ex aequo z trzema innymi drużynami.

Drużyna, aby przejść do ścisłego finału musiała w pierwszej kolejności przejść pozytywnie test wiedzy z prawa podatkowego, w kolejnym etapie zmierzyła się z trzema kazusami z zakresu  CIT, VAT oraz postępowania podatkowego. Do pierwszego etapu konkursu, według danych organizatora, przystąpiło około 380 drużyn z całej Polski, do drugiego przeszło ich tylko 200.

W finale drużyna zmierzyła się z 12 najlepszymi zespołami z całej Polski. W pierwszej części etapu zespoły musiały przygotować wyczerpującą odpowiedź ustną na dwa z trzech postawionych pytań, czas przygotowania odpowiedzi był ograniczony, podobnie jak czas ich referowania, który wynosił zaledwie 3 minuty. W kolejnym etapie finału uczestnicy musieli odpowiedzieć na 20 pytań testowych.

Konkurs organizowany jest od wielu lat przez EY, jedną z największych globalnych firm doradczych świadczącą usługi w zakresie audytu oraz doradztwa podatkowego, należącą obok KPMG, Deloitte oraz PwC. do tzw. „wielkiej czwórki” zajmującej się tego typu usługami.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

finalistki konkursu

Data publikacji: środa, 23. Styczeń 2019 - 12:15; osoba wprowadzająca: Łukasz Karczyński Ostatnia zmiana: środa, 23. Styczeń 2019 - 12:20; osoba wprowadzająca: Łukasz Karczyński