Nowa monografia prof. K. Zeidlera „Estetyka prawa” | Wydział Prawa i Administracji

Nowa monografia prof. K. Zeidlera „Estetyka prawa”

Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego i Wolters Kluwer wydały nową monografię pt. Estetyka prawa autorstwa prof. Kamila Zeidlera z Katedry Teorii i Filozofii Państwa i Prawa WPiA UG.

Książka poświęcona jest poszukiwaniom piątego działu filozofii prawa, który – obok ontologii prawa, epistemologii prawa, logiki i etyki prawniczej – uzupełnia jej przestrzenie badawcze analogicznie do filozofii ogólnej. Okazuje się bowiem, że estetyczne aspekty prawa mogą mieć praktyczne znaczenie we wszystkich jego pięciu fenomenach, czyli: tworzeniu, obowiązywaniu, przestrzeganiu, stosowaniu i wykładni. Co więcej, estetyka prawa wpływa także na kształtowanie świadomości prawnej i postaw wobec prawa. Całość wywodu została uporządkowana tak, że wyróżniono zewnętrzne i wewnętrzne ujęcia estetyki prawa oraz zreferowano zagadnienie prawa jako narzędzia estetyzacji. To wszystko poparte jest wieloma przykładami zaczerpniętymi ze świata kultury i sztuki.

Kamil Zeidler, Estetyka prawa, Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego - Wolters Kluwer, Gdańsk-Warszawa 2018, ISBN 978-83-7865-781-1, ss. 327

estetyka okładka

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Magdalena Glanc