Pobyt badawczy prof. Kamila Zeidlera na Kyushu University w Japonii

W ramach programu ERASMUS+, na zaproszenie prof. Toshiyuki Kono, prezydenta International Council on Monuments and Sites (ICOMOS) przy UNESCO, prof. Kamil Zeidler z Katedry Teorii i Filozofii Państwa i Prawa WPiA UG wygłosił na Wydziale Prawa Kyushu University w Fukuoce cykl wykładów poświęconych prawu ochrony dziedzictwa kultury, restytucji dóbr kultury, estetyce prawa oraz teorii i filozofii prawa. Jego pobyt badawczy w dniach 5-14 kwietnia 2019 r. w Japonii poświęcony był także rozwijaniu stałej współpracy Uniwersytetu Gdańskiego z uniwersytetami japońskimi.

Najbliższym efektem tej współpracy będzie organizacja 5 czerwca 2019 r. na Wydziale Prawa i Administracji UG dnia prawa japońskiego, podczas którego wykłady otwarte wygłoszą m.in. prof. Toshiyuki Kono oraz prof. Ren Yatsunami z Kyushu University.

kyushu university

Data publikacji: piątek, 19. Kwiecień 2019 - 06:49; osoba wprowadzająca: Magdalena Glanc Ostatnia zmiana: piątek, 19. Kwiecień 2019 - 06:49; osoba wprowadzająca: Magdalena Glanc