Konferencja: "Nowe prawo przedsiębiorców". 26.04.2019

W dniu 26 kwietnia 2019 r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego odbyła się Konferencja naukowa pt.: „Nowe prawo przedsiębiorców”. Organizatorami Konferencji byli pracownicy Katedry Prawa Gospodarczego Publicznego i Ochrony Środowiska Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.

Inspiracją dla zorganizowania konferencji były toczone dyskusje poświęcone przedsiębiorcom, których prawa i obowiązki zostały na nowo ukształtowane w związku z wejściem w życie pakietu ustaw uchwalonych w marcu 2018 r., określanych mianem „Konstytucji dla biznesu”, a także potrzeba odniesienia się do problemu charakteru prawnego działalności gospodarczej publicznych jednostek organizacyjnych, w tym roli Skarbu Państwa.

Wśród prelegentów i ekspertów wystąpili między innymi: dr hab. Filip Grzegorczyk, prof. UEK (Prezes Zarządu TAURON Polska Energia S.A.), Jacek Kościelniak (Wiceprezes Zarządu ds. Finansowych Grupa Energa), dr Mirosław Czapiewski (Kanclerz Uniwersytetu Gdańskiego), dr hab. Katarzyna Kokocińska, prof. UAM  (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu), dr hab. Rafał Blicharz, prof. UŚ (Uniwersytet Śląski w Katowicach), dr hab. Henryk Nowicki (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu), dr Michał Miłosz  (Uniwersytet Gdański) oraz dr Hanna Wolska (Uniwersytet Gdański). Poszczególne panele prowadzili: prof. dr hab. Andrzej Powałowski oraz dr hab. Anna Dobaczewska, prof. UG.

Data publikacji: poniedziałek, 29. Kwiecień 2019 - 10:24; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski Ostatnia zmiana: poniedziałek, 29. Kwiecień 2019 - 10:24; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski