Konkurs "15 lat Polski w Unii Europejskiej" organizowany przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Gdańsk | Wydział Prawa i Administracji

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Gdańsk zaprasza na Konkurs pn. 15 lat Polski w Unii Europejskiej skierowany jest między innymi do studentów uczelni wyższych z województwa pomorskiego.

Konkurs organizowany jest z okazji przypadającej w 2019 roku 15. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Celem Konkursu jest popularyzacja efektów członkostwa Polski w Unii Europejskiej oraz jej wpływ na życie obywateli Polski.

Konkurs jest skierowany do uczniów i studentów w 3 kategoriach:
szkoły podstawowe z terenu województwa pomorskiego - konkurs fotograficzny: 15 lat wsi/miasta/gminy/powiatu lub regionu w Unii Europejskiej;
szkoły ponadpodstawowe z terenu województwa pomorskiego – konkurs literacki: esej nt. „15 lat Polski w Unii Europejskiej: sukces czy porażka?”;
studenci pomorskich uczelni wyższych – konkurs literacki: esej nt. „Wpływ Unii Europejskiej na moje życie”.

Organizatorem Konkursu jest Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Gdańsk.

Nagrodą za zajęcie I miejsca w kategorii szkoły podstawowe jest kamera typu GoPro.
Nagrodą za zajęcie I miejsca w kategorii szkoły ponadpodstawowe jest tablet lub czytnik e-booków (do wyboru).
Nagrodą za zajęcie I miejsca w kategorii studenci uczelni wyższych jest tablet lub czytnik e-booków (do wyboru).

Szkoły oraz uczelnie laureatów konkursu otrzymają pakiet materiałów edukacyjnych związanych z Unią Europejską.

Więcej informacji n/t konkursu na stronie: http://www.europedirect-gdansk.morena.org.pl/konkurs-15-lat-polski-w-ue/

Serdecznie zapraszamy!

PDF icon Regulamin355.63 KB