Międzynarodowe konferencje poświęcone ochronie dziedzictwa kultury - Gdańsk, 6-7 czerwca 2019 r.

Mamy przyjemność poinformować i zaprosić Państwa do wzięcia udziału w dwóch międzynarodowych konferencjach poświęconych ochronie dziedzictwa kultury, które odbędą się w Gdańsku na Wydziale Prawa i Administracju UG w dniach 6-7 czerwca 2019 r. i które odbywają się dzięki bliskiej współpracy UNIDROIT, Uniwersytetu Gdańskiego i Uniwersytetu w Opolu (Centrum Prawa Ochrony Dóbr Kultury UNESCO (UNESCO Chair on Cultural Property Law)). Konferencje odbywają się pod patronatem honorowym Wiceministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Generalnego Konserwatora Zabytków oraz Polskiego Komitetu ds. UNESCO (Polish National Commission for UNESCO).

Pierwsza z nich skupia się wokół zagadnień Konwencji UNIDROIT o skradzionych lub nielegalnie wywiezionych dobrach kultury z 1995 r., natomiast druga z nich jest odbywa się w ramach Grupy Roboczej UNIDROIT na lata 2017-2019 pt. "Prywatne kolekcje sztuki"

zaproszenie

W załączeniu szczegółowy program obu Konferencji.

Załącznik Rozmiar
Szczegółowy program konferencji 1.18 MB

Data publikacji: piątek, 24. Maj 2019 - 14:21; osoba wprowadzająca: Magdalena Glanc Ostatnia zmiana: niedziela, 26. Maj 2019 - 17:32; osoba wprowadzająca: Magdalena Glanc