Monografia dr Justyny Nawrot „Międzynarodowe prawo bezpieczeństwa morskiego”.

okładkaNakładem wydawnictwa C.H. Beck ukazała się monografia dr Justyny Nawrot „Międzynarodowe prawo bezpieczeństwa morskiego”. Książka jest wynikiem badań prowadzonych przez doktor Justynę Nawrot w wiodących ośrodkach prawa morskiego w Europie, m.in. w Międzynarodowym Instytucie Prawa Morskiego Międzynarodowej Organizacji Morskiej (IMO) na Malcie, Knowledge Centre w Londynie, będącym jednostką badawczą IMO, w Skandynawskim Instytucie Prawa Morskiego w Oslo, City University London i na Uniwersytecie Bolońskim.

Książka jest pierwszym w literaturze przedmiotu opracowaniem poświęconym prawu bezpieczeństwa morskiego. Recenzentem monografii był pan prof. Wojciech Adamczak.

Z recenzji wydawniczej pana prof. Wojciecha Adamczaka:

Recenzowana rozprawa imponuje zarówno szczegółowością analiz normatywnych, obejmujących niezwykle obszerną materię, jak i poziomem rozważań teoretyczno-prawnych. Prowadzone badania zmierzają bowiem do realizacji ambitnego celu, jakim jest rekonstrukcja modelu regulacji prawa bezpieczeństwa morskiego, poczynając od analizowanych w pracy modeli historycznych, aż do propozycji dotyczącej określenia modelu regulacyjnego, zarówno Międzynarodowej Organizacji Morskiej, jak i nowych mechanizmów interakcji na płaszczyźnie międzynarodowej.

Data publikacji: poniedziałek, 27. Maj 2019 - 13:15; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski Ostatnia zmiana: poniedziałek, 27. Maj 2019 - 13:15; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski