Zaproszenie na XII Konferencję Naukową Międzynarodowego Prawa Humanitarnego

Wydziałem Dowodzenia i Operacji Morskich Akademii Marynarki Wojennej

mają zaszczyt zaprosić na

XII Konferencję Naukową Międzynarodowego Prawa Humanitarnego

„70. Rocznica Konwencji Genewskich”

która odbędzie się 7 czerwca 2019 roku

na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego

W dniu 12 sierpnia 2019 roku mija siedemdziesiąta rocznica podpisania Konwencji Genewskich o Ochronie Ofiar Wojny, które nadały nowy wymiar obowiązującemu dotąd międzynarodowemu prawu humanitarnemu. Rocznicy tej towarzyszy pytanie o rolę tych instrumentów prawa międzynarodowego w historii konfliktów zbrojnych. Pytanie to odgrywa szczególną rolę na tle współczesnych kryzysów humanitarnych, naznaczonych działaniami podmiotów, które naruszają normy zakodowane w przyjętych siedemdziesiąt lat temu konwencjach. Mając na uwadze znaczenie tego wyzwania dla społeczności międzynarodowej organizatorzy konferencji zapraszają Państwa do podjęcia debaty, której kierunek wyznacza zagadnienie ochrony ofiar konfliktów zbrojnych, rozpatrywane w kontekście postanowień Konwencji Genewskich z 12 sierpnia 1949 roku oraz rozwijających je Protokołów Dodatkowych I i II z 1977 roku.

Organizatorzy konferencji zapraszają osoby zainteresowane udziałem w konferencji do rejestracji za pośrednictwem portalu Evenea pod linkiem:

konferencja.mph@gmail.com

Data publikacji: czwartek, 30. Maj 2019 - 00:06; osoba wprowadzająca: Paweł Kwiatkowski Ostatnia zmiana: czwartek, 30. Maj 2019 - 00:08; osoba wprowadzająca: Paweł Kwiatkowski