Nowa książka prof. J. Zajadło - "Cyceron dla prawników"

Z radością informujemy, że nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Gdańskiego ukazała się nowa książka autorstwa prof. Jerzego Zajadło pt. Cyceron dla prawników.

Książka ta ukazuje się w serii wydawniczej "Studia z Estetyki Prawa". Zarówno millenium Gdańska, jak i 50-lecie Uniwersyetu Gdańskiego zobowiązują do tego, aby podejmować tematykę nie tylko praktycznie doniosłą, ale i kulturowo ważną. Wielowiekowe i głębokohumanistyczne tradycje prawnicze sprawiają, że prawnicy to ne tylko zwykli rzemieślnicy na usługach państwa, ale często też artyści na usługach samej Iustitii. Uniwerstety zaś, na których od średniowiecza prawo było jednym z czterech fakultetów, to nie szkoły zawodowe, a univesitas, czyli wspólnoty nauczających i uczących się - ku chwale dobra, sprawiedliwości, równości i piękna. Ta ostatnia idea i wartość, w połączeniu ze studiami nad prawem, jest motywem przewodnim "Studiów z Estetyki Prawa".

W serii ukazały się ponadto:

K. Zeidler, Estetyka prawa, Wydawnictwo UG - Wolters Kluwer, Gdańsk-Warszawa 2018;
Prawo i literatura. Parerga, J. Kamień, J. Zajadło, K. Zeidler (red.), Wydawnictwo UG, Gdańsk 2019;
Sąd Ostateczny Hansa Memlinga. Losy - prawo - symbole, J. Kamień, B. Możejko, J. Zajadło, K. Zeider (red.), Wydawnictwo UG, Gdańsk 2019.

cyceron

Data publikacji: sobota, 21. Wrzesień 2019 - 13:05; osoba wprowadzająca: Magdalena Glanc Ostatnia zmiana: sobota, 21. Wrzesień 2019 - 13:05; osoba wprowadzająca: Magdalena Glanc