Dr hab. Maciej Nyka, prof. UG w składzie Grupy Roboczej ds. Walki z Koronawirusem

NykaPracownik Katedry Prawa Gospodarczego Publicznego i Ochrony Środowiska Wydziału Prawa i Administracji UG, członek Niezależnej Komisji Bioetycznej ds. Badań Naukowych działającej przy Gdańskim Uniwersytecie Medycznym dr hab. Maciej Nyka, prof. UG został w dniu 1.04.2020 r. powołany w skład utworzonej w ramach tej komisji Grupy Roboczej ds. Walki z Koronawirusem. Powołanie Grupy Roboczej ma na celu usprawnienie i przyspieszenie działań podejmowanych w ramach kompetencji Komisji w zakresie czynności związanych z walką z wirusem COVID-19. Dr hab. Maciej Nyka, prof. UG jest specjalistą prawa ochrony zdrowia prowadzącym na Uniwersytecie Gdańskim zajęcia z prawa medycznego na różnych wydziałach, w ramach studiów I stopnia, II stopnia oraz podyplomowych. Od lat współpracuje z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym zasiadając w komisjach i prowadząc wspólnie z pracownikami GUMed badania naukowe.

Data publikacji: środa, 1. Kwiecień 2020 - 13:10; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski Ostatnia zmiana: wtorek, 7. Kwiecień 2020 - 10:59; osoba wprowadzająca: Dawid Michalski