Udział pracowników Katedry Prawa Europejskiego i Komparatystyki Prawniczej WPiA UG w warsztatach zorganizowanych w ramach projektu RECONNECT- konsorcjum naukowego H2020 Reconciling Europe with its citizens through democracy and rule of law.

W dniach 30-31 stycznia 2020 r. dr hab. Tomasz Tadeusz Koncewicz, prof. UG i dr Olga Śniadach uczestniczyli w warsztatach pt.: Rule of Law in the EU: From Consensus to Dissensus?  odbywających się na  Middlesex University. W pierwszym dniu odbyło się seminarium oraz wykłady Prof. Paula Craig, Judith Sargentini oraz prof. Adama Bodnara na temat: “Is the rule of law too vague a notion to be monitored and enforced by the EU against backsliding Member States?”. Drugiego dnia odbyła się konferencja naukowa, w ramach której prof. Tomasz Koncewicz wygłosił referat pt.: Rule of law. Of paths, manifestations and civic register.

Natomiast w dniach 19- 21 lutego 2020 r. mgr Krystyna Warylewska- Kamuś LL.M. wzięła udział w warsztatach pt.: Are Populist Parties threatening Democracy in Europe? zorganizowanych przez Vrije Universiteit Amsterdam podczas, których wygłosiła referat pt.: The concept of populism in Poland. From evolution to revolution. Całość wydarzenia została poprzedzona debatą publiczną poświęconą koncepcji populizmu pt.:  Populism and democracy: friends or foes?

Więcej informacji na temat projektu na stronie: https://reconnect-europe.eu

Data publikacji: czwartek, 16. Kwiecień 2020 - 18:19; osoba wprowadzająca: Krystyna Warylewska Ostatnia zmiana: piątek, 17. Kwiecień 2020 - 11:28; osoba wprowadzająca: Krystyna Warylewska