fbpx Kręć kilometry z Radiem Mors | Wydział Prawa i Administracji

Kręć kilometry z Radiem Mors

mors

Ruszyła akcja „Kręć kilometry”. W Ogólnopolskiej Grze Rowerowej, w której miasta, firmy oraz uczelnie rywalizują w przejechaniu największej liczby kilometrów mogą wziąć udział wszyscy, którzy mają odrobinę sił żeby we wrześniu i w październiku wsiąść na rower. Kręćcie kilometry z Radiem MORS! Wśród rowerzystów, którzy w aplikacji dołączą do grupy Radia MORS i rozkręcą się razem z nami rozlosujemy nagrody. Zapraszamy studentów i pracowników UG oraz sympatyków Radia MORS.

Wszyscy, którzy chcą otrzymać darmowe opaski odblaskowe przygotowane specjalnie na potrzeby akcji zapraszamy do studia Radia MORS (Wydział Nauk Społecznych, ul. Bażyńskiego 4, Gdańsk)od poniedziałku do piątku między 07:00 a 15:00.

Celem kampanii jest zmotywowanie mieszkańców do regularnej jazdy na rowerze, na rowerze zarówno zwykłym jak i elektrycznym, poza sezonem letnim. Wygrywają ci, którzy zdobędą jak największą liczby punktów w ramach codziennych podróży rowerowych odbytych w dniach od 1 września do 31 października 2018 roku.

Pobierz aplikację i włącz się do rywalizacji

Aby stać się uczestnikiem rywalizacji wystarczy pobrać aplikację „Activy” wykorzystującą dane GPS i dołączyć do drużyny firmowej, uczelnianej lub dzielnicowej.

Instrukcja:

1. Pobierz aplikację Activy ze sklepu Google Play lub App Store
  2. Zarejestruj się w aplikacji poprzez e-mail lub konto na Facebooku.
  3. Na ekranie konkursów wybierz kafelek z Gdańskiem.
  4. Na kolejnym ekranie wybierz spośród grup „Radio MORS”
  5. Na końcu kliknij “dołączam”. Witaj w grze!
  6. Google Play
  7. App Store

Zmagania uczestników będą widoczne na bieżąco w aplikacji, w formie rankingów, ale również na dedykowanej stronie www.grarowerowa.pl. Oprócz zabawy dowiemy się między innymi jak bardzo jesteśmy ekologiczni – o ile ograniczyliśmy emisję CO2 oraz jakimi trasami jeżdżą rowerzyści, co pomoże w wytyczaniu nowych dróg rowerowych.

„Kręć kilometry dla Gdańska” będzie w sposób szczególny promować codzienne dojazdy do pracy i z powrotem na rowerze zarówno zwykłym jak i elektrycznym. Zgłoszone do konkursu firmy oraz uczelnie będą rywalizować ze sobą o tytuł najbardziej rowerowej organizacji oraz o największą liczbę „wykręconych” punktów w stosunku do liczby pracowników i studentów.

Kręć kilometry i zdobywaj nagrody
Dla laureatów organizatorzy przygotowali kilkaset atrakcyjnych nagród. Upominki będą mogli odebrać uczestnicy, którzy zdobędą od 777 punktów. Trafią one do 3800 uczestników. Zaś Ci, którzy będą aktywniej uczestniczyć w rywalizacji i zdobędą 7777 punktów dostaną sportowe bluzy. Po zakończeniu rywalizacji nagrodzonych zostanie setka najlepszych uczestników indywidualnych oraz setka z uczelni i najlepsze drużyny firmowe.

Zasady rywalizacji

Wygrywają te osoby i drużyny , które zdobędą największą liczbę punktów. Każdy przejazd będzie odpowiednio punktowany według poniższych zasad:

• Za każdy przejechany rowerem kilometr – 1 punkt;
  • Dodatkowo za każdy dojazd lub wyjazd z przypisanego użytkownikowi obszaru, np. miejsca pracy lub uczelni z ograniczeniem do dwóch razy dziennie w ciągu pięciu dowolnych dni tygodnia – 50 punktów;
  • Dodatkowo za każdy inny przejazd o długości minimum 1 km, z przerwą między kolejnymi przejazdami o długości minimum 20 minut – dodatkowe 5 punktów;
  • Punkty przyznawane od 1 do 31 października 2018 r. będą liczone podwójnie;
  • Punkty przyznawane będą tylko za przejazdy rozpoczynające się lub kończące się w Gdańsku;
  • Przejazdy można pokonywać zarówno na rowerze zwykłym jak i elektrycznym.
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Sławomir Dajkowski
Treść wprowadzona przez: Sławomir Dajkowski