fbpx Możliwość nauczania w formie E-learningu | Wydział Prawa i Administracji

Możliwość nauczania w formie E-learningu

Szanowni Państwo,

postanawia się co następuje:

1. Zajęcia dydaktyczne na Wydziale Prawa i Administracji UG w okresie w okresie zagrożenia zakażeniem koronawirusem COVID-19 będą prowadzone z wykorzystaniem różnorodnych narzędzi umożliwiających ich prowadzenie w formie e-learningowej lub online.

2. Narzędziem zalecanym do przeprowadzania wykładów, wykładów do wyboru i ćwiczeń jest ClickMeeting. Szczegółowa informacja dotycząca obsługi narzędzia ClickMeeting będzie przesyłana sukcesywnie, drogą mailową, osobom prowadzącym zajęcia.

3. Zajęcia z użyciem narzędzia ClickMeeting odbywają się zgodnie z obowiązującym planem zajęć dydaktycznych w semestrze letnim 2019/2020.

4. Władze Wydziału dopuszczają możliwość prowadzenia zajęć w innych formach e-learning/online pod warunkiem, że terminy ich przeprowadzenia nie będą kolidować z planem zajęć, a prowadzący niezwłocznie po odbyciu zajęć przekaże do Dziekanatu dane wskazane w Załączniku do zarządzenia Rektora UG nr 24/R/20.

5. Prowadzący zajęcia w trybie online/e-learning z wyprzedzeniem powiadamia studentów, za pośrednictwem portalu studenta (pracownika) o terminie przeprowadzenia zajęć w wybranej formie.

6. Wszelkie pytania dotyczące narzędzi umożliwiających prowadzenia zajęć dydaktycznych w formie e-learningowej lub online prosimy kierować do p. dr. Łukasza Karczyńskiego, pełnomocnika Dziekana WPiA UG ds. e-learningu (+48 605 573 145; lukasz.karczynski@prawo.ug.edu.pl).

Z wyrazami szacunku,
Prof. UG, dr hab. Wojciech Zalewski
Dziekan Wydziału
Prawa i Administracji UG

13 marca 2020 r.

Szanowni Państwo,

Na polecenie Dziekana Wydziału Prawa i Administracji, profesora Wojciecha Zalewskiego, informuję o konieczności ograniczenia ilości materiałów przechowywanych na serwerze usługi Clickmeeting po zakończeniu zajęć. W związku z dużą ilością materiałów dydaktycznych wykorzystywanych podczas zajęć w usłudze, bardzo często dochodzi do całkowitego zapełnienia dostępnej dla Wydziału pojemności dysków sieciowych.

Biorąc pod uwagę dużą ilość odbywanych i planowanych zajęć najlepszym rozwiązaniem jest kasowanie przez prowadzącego, bezpośrednio po zakończeniu zajęć, wgranych prezentacji i innych materiałów. Takie działanie umożliwia kolejnym prowadzącym na bezproblemowe umieszczenie nowych materiałów w nadchodzących wydarzeniach. W przypadku nie skasowania przez właściciela wgranych materiałów bezpośrednio po zajęciach pliki będą usuwane przez Administratorów usługi najdalej po tygodniu. W przypadku przepełnienia dysków usunięcie może nastąpić szybciej.

W przypadku wykorzystania funkcji nagrywania zajęć, co związane jest z bardzo szybkim zapełnianiem dostępnej przestrzeni, prosimy o bezzwłoczne skontaktowanie się z pracownikami Sekcji ds. Technik Multimedialnych w celu ściągnięcia nagrań z dysków sieciowych i uwolnienia miejsca dla kolejnych prowadzących.

Przypominamy także o tym, że prezentacje w PowerPoint są konwertowane na inny format podczas wgrywania na serwer usługodawcy. Należy brać pod uwagę długi czas wgrywania i najlepiej dokonać tego w okresie małego obciążenia serwerów,  nie tuż przed zajęciami. Dodatkowo można zmniejszyć objętość przesyłanych plików, czy to przez usunięcie zbędnych elementów graficznych z prezentacji czy też przez zamianę formatu Power Point na PDF.

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Arkadiusz Smykowski
Treść wprowadzona przez: Sławomir Dajkowski