Studia doktoranckie w języku angielskim | Wydział Prawa i Administracji

Studia doktoranckie w języku angielskim

środa, 10 czerwca 2015 roku, 9:53
Informacje ogólne

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego zaprasza do uczestnictwa w niestacjonarnych studiach doktoranckich w języku angielskim w zakresie prawa. Studia trwają cztery lata (osiem semestrów), a ich celem jest wszechstronne przygotowanie warsztatowe oraz merytoryczne do opracowania i obrony rozprawy doktorskiej w języku angielskim z zakresu nauk prawnych. Program studiów obejmuje 428 godzin zajęć, do których zaliczają się w szczególności wykłady, zajęcia praktyczne z zakresu dydaktyki, warsztaty metodologii badań naukowych, a przede wszystkim doktoranckie seminaria kierunkowe dotyczące współczesnych problemów nauk prawnych między innymi w dziedzinach prawa:

• międzynarodowego,
  • karnego,
  • cywilnego,
  • europejskiego
  • praw człowieka,
  • nowych technologii,
  • własności intelektualnej,
  • handlowego,
  • pracy,
  • ochrony środowiska,
  • administracyjnego,
  • konstytucyjnego,
  • gospodarczego,
  • morskiego,
  • historii prawa
  • teorii i filozofii prawa.

Seminaria doktorskie prowadzone są przez doświadczonych ekspertów, profesorów Wydziału Prawa i Administracji UG, jak również współpracujących z Wydziałem naukowców zagranicznych, o uznanej renomie międzynarodowej, między innymi z amerykańskiej uczelni prawniczej Chicago-Kent College of Law.

Połowa zajęć odbywa się formie nauczania na odległość (e-learning), natomiast pozostałe zajęcia odbywają się w budynku Wydziału Prawa i Administracji UG położonym w centrum jednego z najnowocześniejszych kampusów uniwersyteckich w Europie. W budynku Wydziału znajduje się multimedialna aula wykładowa (400 osób), jak również trzy audytoria (mieszczące odpowiednio 300, 200 oraz 150 osób). Ponadto do dyspozycji studentów pozostaje 37 mniejszych sal wykładowych, dwie sale rozpraw w których odbywają się symulacje procesów sądowych, laboratorium komputerowe, muzeum kryminalistyki, laboratorium balistyki, centrum fitness, restauracja, kawiarnia, kiosk, bogato wyposażona biblioteka wydziałowa oraz księgarnia. Całość przystosowana jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Nieopodal położona jest Biblioteka Główna Uniwersytetu Gdańskiego, jak również akademiki, kluby studenckie, korty tenisowe oraz boisko.

Dlaczego studia w Gdańsku?

Gdańsk to znany na całym świecie ośrodek gospodarczy, społeczny i kulturalny. Jego bogata, ponad 1000 letnia historia zachęca do odkrywania jego tajemnic. Gdańsk jest stolicą aglomeracji liczącej 2,2 mln ludności, a zarazem jednym z największych portów na Morzu Bałtyckim, z dostępem do międzynarodowego portu lotniczego oraz rozbudowanej sieci połączeń kolejowych i drogowych. Można więc przyjąć, że Gdańsk stanowi geograficzne centrum Europy.

Gdańsk to także idealne miejsce na odpoczynek. Liczne ośrodki kultury, takie jak multipleksy, teatry, opera, filharmonia, letnia scena muzyki, kluby, puby i dyskoteki sprawiają, że nie można się nudzić. Jeśli chcesz uciec od zgiełku miasta, zajrzyj na urokliwe uliczki Starego Miasta, które pamiętają czasy, gdy Gdańsk był miastem królewskim albo udaj się na jedną z licznych plaż.