Prof. zw. dr hab. Jan Grajewski | Wydział Prawa i Administracji

Prof. zw. dr hab. Jan Grajewski

wtorek, 13 stycznia 2015 roku, 15:28

Prof. zw. dr hab. Jan Grajewski (ur. 1932, zm. 22 maja 2009 r.) - wybitny znawca prawa karnego procesowego i materialnego, wieloletni Kierownik Katedry Prawa Karnego Procesowego i Kryminologii. Pełnił funkcję dziekana Wydziału Prawa i Administracji UG w latach 1984 - 1990.
Sędzia Sądu Najwyższego w Izbie Karnej w latach 1990 - 2000. Był ekspertem prawnym Sejmowej Komisji Śledczej. Autor i współautor licznych prac naukowych: monografii, podręczników, komentarzy naukowych i recenzji. Za całokształt pracy naukowej i dydaktycznej otrzymał wiele nagród i odznaczeń, między innymi Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski, Medal Komisji Edukacji Narodowej, Medal Uniwersytetu Gdańskiego, odznakę Honorową za Zasługi dla Ziemi Gdańskiej.
Nauka polska i społeczność akademicka utraciły wybitnego uczonego, osobowość o niezwykłych zaletach umysłu i charakteru, wychowawcę wielu pokoleń prawników.

Brak aktualności.