Zaproszenie na międzynarodową konferencję

plakat

Serdecznie zapraszamy na międzynarodową konferencję upamiętniającą 550 rocznicę zdobycia przez gdańskiego kapra Paula Beneke tryptyku Hansa Memlinga „Sąd Ostateczny”, która odbędzie się w dniach 20-22 kwietnia 2023 r.

Konferencja odbywa się pod patronatem JM Rektora Uniwersytetu Gdańskiego Prof. dra hab. Piotra Stepnowskiego oraz Prezydent Miasta Gdańska Pani Aleksandry Dulkiewicz.

Organizatorem konferencji jest: Centrum Badań Memlingowskich, Uniwersytet Gdański, Muzeum Narodowe w Gdańsku, a także Wydział Historyczny UG, Wydział Prawa i Administracji UG oraz Wydawnictwo UG.

Obrady odbędą się:

• 20 kwietnia (czwartek) – Wydział Historyczny UG, aula 1.48 (godz. 10.00) – wstęp wolny;

• 21 kwietnia (piątek) – Wydział Prawa i Administracji UG, audytorium C (godz. 10.00) – wstęp wolny;

• 22 kwietnia (sobota) – Narodowe Muzeum w Gdańsku (limit miejsc – wstęp wolny, ale obowiązują zapisy: beata.mozejko@ug.edu.pl).

Tematyka konferencji jest różnorodna, odnosi się do historii zdobycia tryptyku, relacji politycznych, w tym Gdańska, ale przede wszystkim koncentruje się na Hansie Memlingu i jego twórczości.

Językiem konferencji jest język angielski.

Data publikacji: środa, 19. Kwiecień 2023 - 11:42; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski Ostatnia zmiana: środa, 19. Kwiecień 2023 - 11:46; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski