International

W tym semestrze gościmy na Wydziale 55 studentów zagranicznych z 11 krajów świata

Ostatnia modyfikacja: poniedziałek, 16 Październik, 2023 - 14:45

Miło nam poinformować, że w tym semestrze na naszym Wydziale, w ramach programu Erasmus+ (28) oraz realizacji dwustronnych umów o międzynarodowej współpracy akademickiej (27) studiuje ogółem 55 studentów zagranicznych z 11 krajów z całego świata: Czech, Francji, Hiszpanii, Indonezji, Malty, Niemiec, Słowacji, Słowenii, Wietnamu, Ukrainy i Uzbekistanu.

Rusza nabór wniosków na wyjazdy Erasmus+ dla naukowców i administracji

Ostatnia modyfikacja: sobota, 2 Wrzesień, 2023 - 13:53

Przypominamy o rozpoczęciu naboru w nowej edycji programu Erasmus+ KA 131 na wyjazdy typu „teaching” i „training” dla pracowników naukowych i pracowników administracji UG.

Pierwsza tura naboru wniosków rozpoczyna się 1 września 2023 r., dotyczy wyjazdów realizowanych do 18 lutego 2024 r. i potrwa do wyczerpania środków. Druga tura naboru wniosków, dotyczących wyjazdów realizowanych w terminie od 19 lutego 2024 do 30 września 2024 r. rozpocznie się 1 stycznia 2024 r. i potrwa do wyczerpania środków.

Dr Marta Flis-Świeczkowska laureatką konkursu NCN MINIATURA 7

Ostatnia modyfikacja: niedziela, 2 Lipiec, 2023 - 19:37

Z przyjemnością informujemy, że p. dr Marta Flis-Świeczkowska (Katedra Prawa Karnego Procesowego i Kryminalistyki), zdobyła grant w ramach najnowszej edycji konkursu Narodowego Centrum Nauki MINIATURA 7 na finansowanie pojedynczych działań naukowych.
Grant posłuży do realizacji wyjazdu badawczego w ramach projektu naukowego "Wpływ formy przeprowadzenia czynności procesowych oraz przebiegu postępowania karnego na ryzyko wystąpienia wtórnej wiktymizacji u małoletnich pokrzywdzonych – badania aktowe".

Polsko-włoskie Seminarium Naukowe: "The Discipline of Smart Working in Italy"

Ostatnia modyfikacja: niedziela, 25 Czerwiec, 2023 - 19:48

"Smart Working", a w szczególności analiza jego regulacji we Włoszech i Polsce oraz perspektyw ochrony smart pracowników w erze digitalizacji przed i po globalnej pandemii Covid-19 to temat międzynarodowego seminarium, które odbyło się na naszym Wydziale w czwartek 22 czerwca 2023 r.

Polsko-niemieckie seminarium naukowe na temat funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości

Ostatnia modyfikacja: czwartek, 31 Sierpień, 2023 - 14:15

W piątek 12 maja 2023 r. na naszym Wydziale gościli prawnicy z Niemiecko-Polskiego Stowarzyszenia Prawników „Wałbrzych-Marburg” z siedzibą w Marburgu, którzy zostali przyjęci przez prof. dr hab. Ewę Bagińską – Kierownik Katedry Prawa Cywilnego oraz przez dr hab. Sylwię Majkowską-Szulc, prof. UG i dr. hab. Arkadiusza Wowerkę, prof. UG z Zakładu Prawa Prywatnego Międzynarodowego.