Wydział dla osób z niepełnosprawnościami

Osoby z niepełnosprawnością na Wydziale Prawa i Administracji

Wszyscy studenci/doktoranci studiujący na Wydziale Prawa i Administracji, niezależnie od trybu studiów mogą ubiegać się o udzielenie im wsparcia przez Biuro ds. Osób z Niepełnosprawnością. Oferta wsparcia realizowanego przez BON jest bardzo bogata i dostosowywana do potrzeb konkretnej osoby z niepełnosprawnością.  Szczegółowe informacje znajdują się na stronie BON
Zachęcamy też do kontaktu z Konsultantem Dydaktycznym- inż. Anna Krawczyk, e-mail: anna.krawczyk@ug.edu.pl lub tel.: 58 523 25 10. Wsparcie Konsultanta polega na wspieraniu i adaptacji procesu kształcenia do indywidualnych potrzeb każdej osoby.

Na Wydziale został powołany Pełnomocnik ds. Osób z Niepełnosprawnością:

mgr Iwona Grygiel
iwona.grygiel@ug.edu.pl

Świadczenia materialne

Studenci Uniwersytetu Gdańskiego mogą skorzystać z różnego rodzaju świadczeń materialnych, dofinansowań czesnego i kosztów kształcenia. Szczegółowe informacje.

Informacje dotyczące dostępności:

Biblioteka/ Czytelnia:

W Czytelni Specjalistycznej mieszczącej się na Wydziale Prawa i Administracji znajduje się powiększalnik stacjonarny I-see HD dla osób słabowidzących . Czytelnia wyposażona jest też w dostępne stanowisko komputerowe wyposażone w oprogramowanie powiększające Magic oraz program udźwiękawiający Jaws.

Winda:

W budynku znajdują się dwie windy wyposażone w udźwiękowienie oraz oznaczenia brajlowskie. Windy są dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

Oznaczenia brajlowskie:

Sale wykładowe i pozostałe pomieszczenia są wyposażone w tabliczki z oznaczeniem brajlowskim.  Niebawem pojawią się też na piętrach dotykowe plany poszczególnych kondygnacji.

Znaczniki To Tu Point:

W budynku zainstalowano kilkadziesiąt znaczników To Tu Point umożliwiających dźwiękową nawigację po budynku za pomocą aplikacji.

Dostępność dla osób z niepełnosprawnością słuchu:

Wydział Prawa i Administracji dysponuje systemem do tłumaczeń symultanicznych, które są transmitowane poprzez nadajnik i system FM. System ten może być podłączony na aulach i audytoriach.
W zasobach Wydziału znajdują się 4 kompletne zestawy wspomagające słyszenie tj. mikrofon do klapy marynarki wykładowcy, słuchawki dla studenta, płatek indukcyjny do podpięcia do aparatu słuchowego.

W celu wypożyczenia urządzenia należy kontaktować się z pracownikiem Administracji Wydziału Prawa i Administracji:
Piotr Komorowski

E-mail: piotr.komorowski@prawo.ug.edu.pl

Dostępność toalet:

W budynku znajdują się toalety dostępne dla osób z niepełnosprawnością.

Miejsca parkingowe:

Przy budynku Wydziału znajduje się 5 oznaczonych miejsc parkingowych wyłącznie dla osób z niepełnosprawnością.

Data publikacji: środa, 12. luty 2014 - 11:55; osoba wprowadzająca: Marceli Spuła Ostatnia zmiana: piątek, 26. Maj 2023 - 14:37; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski