Aktualności
-
Udział dr. hab. Jakuba Szlachetko, prof. UG w konferencji eksperckiej Senatu RP pt.: "Polityka…
Dr hab. Jakub Szlachetko, prof. UG uczestniczył w konferencji eksperckiej Senatu RP pt.: "Polityka metropolitalna i aglomeracyjna Rzeczypospolitej Polskiej", podczas której wygłosił referat…
-
„W Polsce panowało zupełnie inne rozumienie arystokracji”. Rozmowa z profesor wizytującą UG Ulrike…
Zapraszamy do lektury bardzo interesującego wywiadu z prof. Ulrike Müßig z Uniwersytetu w Passawie, która od kilku lat współpracuje z naukowcami z naszego Wydziału (na czele z prof. Michałem…
-
Komentarz do Kodeksu cywilnego autorstwa pracowników WPiA UG
Serdecznie polecamy uwadze Komentarz do Kodeksu cywilnego, którego autorami są pracownicy naszego Wydziału, będący członkami Katedry Prawa Cywilnego oraz Katedry Prawa Handlowego. Publikacja zawiera…
-
Przyznano nagrody Oddziału PAN w Gdańsku dla młodych naukowców
Z przyjemnością informujemy, że w miniony piątek, 14 czerwca 2024 r., zostały wręczone nagrody i wyróżnienia w Konkursie o Nagrodę Naukową Oddziału PAN w Gdańsku dla młodych naukowców. Wśród osób…
-
Nowa książka – Aesthetics of Law: From Methodology to Manifestations
Nakładem wydawnictwa SPRINGER ukazała się nowa książka poświęcona kierunkowi filozofii prawa rozwijanemu w gdańskim ośrodku teorii i filozofii prawa pt. „Aesthetics of Law: From methodology to…
-
Monografia naukowa dr. Mateusza Kosmola, pt. "Umowa wskaźnikowa (ang. performance-based…
Z przyjemnością informujemy, że ukazała się monografia naukowa dr. Mateusza Kosmola, pt. "Umowa wskaźnikowa (ang. performance-based contract) ze szczególnym uwzględnieniem umowy o utrzymanie dróg…
-
Kolejna książka o nauczaniu prawa pracowników WPiA UG!
Nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Gdańskiego ukazała się książka przygotowana przez pracowników Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego pod tytułem: "Educatio iuris- ars boni et aequi…
-
„Wstęp do prawoznawstwa”
Miło nam poinformować, że właśnie ukazał się „Wstęp do prawoznawstwa” - nowy podręcznik pod redakcją prof. Jerzego Zajadło oraz prof. Kamila Zeidlera. W powstanie podręcznika zaangażowana była cała…
-
"Sztuczna inteligencja jako podmiot praw własności intelektualnej?", dra Krzysztofa Czuba…
Najnowszy zeszyt miesięcznika „Państwo i Prawo” otwiera interesujący artykuł pt. „Sztuczna inteligencja jako podmiot praw własności intelektualnej?”, którego autorem jest dr Krzysztof Czub z Katedry…