Wizyta Studyjna w Ministerstwie Spraw Zagranicznych

W dniach 25-26 kwietnia 2018 roku członkowie Koła Naukowego Prawa Międzynarodowego wzięli udział w Wizycie Studyjnej w Ministerstwie Spraw Zagranicznych w Warszawie. Tematem przewodnim spotkania była procedura skargowa, w tym postępowanie przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka. Delegację Wydziału Prawa i Administracji UG przywitał Pan Minister Piotr Wawrzyk, Podsekretarz Stanu ds. parlamentarnych, prawnych i traktatowych w MSZ, który otworzył spotkanie. W czasie wizyty, miało miejsce aż osiem wystąpień pracowników ministerstwa, w tym Pani Justyny Chrzanowskiej – Pełnomocnik ds. postępowań przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka, Dyrektor Departamentu ds. postępowań przed międzynarodowymi organami ochrony praw człowieka MSZ, dotyczące zadań pełnomocnika w postępowaniach przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka. Studenci mogli również uzyskać informacje w kontekście ścieżki kariery w MSZ, w tym aplikacji dyplomatyczno-konsularnej, którą przybliżył Pan Marcin Nawrot – Ambasador tytularny, Naczelnik wydziału aplikacji dyplomatyczno-konsularnej, egzaminów i współpracy międzyinstytucjonalnej Akademii Dyplomatycznej. Pracownicy MSZ z entuzjazmem odpowiadali na zadane pytania, co zrodziło ciekawą dyskusję. Po kilkugodzinnych prelekcjach przyszedł czas na zwiedzanie stolicy.

Składamy serdecznie podziękowania za pomoc w organizacji wyjazdu Panu Profesorowi Krzysztofowi Drzewickiemu z Katedry Prawa Międzynarodowego Publicznego i mgrowi Jakubowi Puszkarskiemu, opiekunowi koła z Katedry Prawa Morskiego.

Strona Koła Naukowego Prawa Międzynarodowego

Data publikacji: niedziela, 20. Maj 2018 - 14:19; osoba wprowadzająca: Jakub Puszkarski Ostatnia zmiana: niedziela, 20. Maj 2018 - 14:21; osoba wprowadzająca: Jakub Puszkarski