Prelekcja "Samobójstwo a zbrodnia upozorowana" – pierwsza w ramach cyklu wykładów Prokuratorów ze Stowarzyszenia „Lex Super Omnia”

wpia

 

Serdecznie zapraszamy na pierwszą z cyklu prelekcji prowadzonych przez prokuratorów ze Stowarzyszenia "Lex Super Omnia". Cykl prelekcji jest owocem współpracy pomiędzy Stowarzyszeniem, a Studencką Uniwersytecką Poradnią Prawną działającą na naszym Wydziale - współorganizatora przedsięwzięcia.
Dnia 13 stycznia 2022 roku o godz. 19:00 rozpocznie się prelekcja pt. "Samobójstwo a zbrodnia upozorowana". Zaprezentuje ją pani prokurator Małgorzata Duszyńska

Pani prokurator Małgorzata Duszyńska jest prokuratorem Prokuratury Rejonowej Lublin – Północ w Lublinie i członkiem Stowarzyszenia Prokuratorów „Lex Super Omnia”. Pomimo wykonywania tego zawodu od 25 lat nadal jest jego pasjonatką. Bywa on niekiedy bardzo wymagający nie tylko dlatego, że prokurator często spotyka się ze zjawiskiem śmierci, której okoliczności i przyczyny zobligowany jest wyjaśnić, ale przede wszystkim ze względu na to, że z takimi zdarzeniami niejednokrotnie wiąże się dramat zmarłych i ich bliskich.

W ramach prelekcji pt. „Samobójstwo a zbrodnia upozorowana”, Pani Prokurator chciałaby podjąć próbę spojrzenia na to stosunkowo rzadkie zjawisko zarówno z punktu widzenia jego przyczyn, jak też i wybieranych sposobów targnięcia się na życie oraz przedstawić nawiązujące do tematu, zanonimizowane przypadki z jej praktyki zawodowej, a które w jej ocenie były nietypowymi zdarzeniami.

Aby wziąć udział w wydarzeniu należy kliknąć w link i wypełnić zgłoszenie rejestracyjne (należy być zalogowanym na MS Teams przez maila uczelnianego). Po wypełnieniu rejestracji w kalendarzu oraz na Waszej poczcie elektronicznej dostępny będzie link do wydarzenia. 

 

 

Serdecznie zapraszamy!

 

 

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: wtorek, 11. Styczeń 2022 - 14:19; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski Ostatnia zmiana: wtorek, 11. Styczeń 2022 - 16:07; osoba wprowadzająca: Marcin Wiszowaty