Sukces Studentek WPiA UG: grant dla poradników prawnych dla Ukrainy

logoZ przyjemnością informujemy, że studentki z naszego Wydziału: p. Milena Kruszewska, p. Wiktoria Malesa, p Michalina Niedziela i p. Katarzyna Latek oraz student Polsko-Japońskiej Szkoły Technik Komputerowych, p. Mateusz Dankowski  zdobyli mini-grant w ramach Gdańskiego Funduszu Młodzieżowego dla projektu „Prawne SOS dla obywateli Ukrainy”.

Dzięki uzyskanemu dofinansowaniu  możliwe będzie wydrukowanie poradników prawnych dla obywateli ukraińskich, które do tej pory zamieszczone były na wydziałowej stronie internetowej. Celem projektu jest stworzenie ulotek (małych książeczek) dotyczących podstawowych kwestii związanych między innymi z edukacją, opieką zdrowotną, czy najmem mieszkania.

Wydrukowane ulotki zostaną rozprowadzone w gdańskich ośrodkach pomocy i urzędach, które na co dzień wspomagają obywateli Ukrainy. Serdecznie gratulujemy sukcesu i cieszymy się, że nasi studenci mają tak wielkie serca.

Data publikacji: poniedziałek, 10. Październik 2022 - 08:20; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski Ostatnia zmiana: poniedziałek, 10. Październik 2022 - 08:20; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski