Gościnne wykłady prof. Julián López Richart i prof. Llanos Cabedo Serna z Uniwersytetu w Alicante w Hiszpanii

Szkoła Prawa Hiszpańskiego i Latynoamerykańskiego

Szkoła Prawa Hiszpańskiego i Latynoamerykańskiego na Wydziale Prawa i Administracji UG zaprasza serdecznie na otwarte wykłady Prof. Julián López Richart  i Prof. Llanos Cabedo Serna z Uniwersytetu w Alicante w Hiszpanii w dniach:

• 20 kwietnia, 2023, 15.15 PM (s. 4021) - Prof. Julian López Richart "Digitization of works in the public domain” (w języku angielskim)

• 20 kwietnia 2023 r., godz. 17.00 (s. 2042) - Prof. Llanos Cabedo Serna “Régimen jurídico de los animales domésticos en España" (w jęz. hiszpańskim)

• 21 kwietnia 2023 r., godz. 16.30 (s. 2042) - Prof. Julian López Richart "La modernización del Derecho de familia en el Código Civil español" (w języku hiszpańskim)

• 21 kwietnia 2023, godz. 17.30 (s. 2042) - Prof. Llanos Cabedo Serna "Derecho de autor en España (derecho de panorama)" (w języku hiszpańskim)

Prof. Julian López Richart Prof. Julian López Richart jest profesorem tytularnym prawa cywilnego na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Alicante. Jego zainteresowania badawcze obejmują w szczególności prawo własności intelektualnej i prawo nowych technologii; prowadzi wykłady w Hiszpanii i za granicą ( m.in. Cornell University). Jest dyrektorem Master on Digital Society Law oraz grupy badawczej Law and New Technology  (IUSTEC) na Uniwersytecie w Alicante; jest również członkiem Metaverse Academic Chair, grupy badawczej Prawa Własności Intelektualnej na Uniwersytecie w Alicante oraz EUIPO Academy. Był prodziekanem na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Alicante ds. planowania akademickiego. Obecnie Prof. López Richart, wraz z prof. Raquel Evangelio Llorca, kieruje projektem badawczym zatytułowanym "Legal mechanisms to facilitate access to copyright-protected content in the digital single market" finansowanym przez hiszpańskie Ministerio de Economía y Competitividad. Koordynuje również pierwszy wspólny europejski program doktorancki dotyczący własności intelektualnej (EIPIN Innovation Society), finansowany przez Komisję Europejską w ramach programu Marie Sklodowska-Curie Actions, International Training Networks (ITN).

Prof. Llanos Cabedo Serna Prof. Llanos Cabedo Serna jest profesorem prawa cywilnego na Uniwersytecie w Alicante. Prowadzi wykłady z zakresu prawa własności intelektualnej, w szczególności na Uniwersytecie w Alicante, Uniwersytecie Carlosa III w Madrycie oraz Uniwersytecie Autonomicznym w Madrycie.

Obecnie jest członkiem grupy badawczej Prawa Własności Intelektualnej oraz grupy badawczej Tort Liability na Uniwersytecie w Alicante. Uczestniczyła w następujących projektach badawczych z zakresu prawa własności intelektualnej: La protección de la propiedad intelectual ante los desafíos de la era digital (finansowany przez Uniwersytet w Alicante), Problemática actual de la tutela civil ante la vulneración de los derechos de propiedad industrial e intelectual. Particularities in the digital environment (projekt B+R finansowany przez Ministerio de Economía y Competitividad ) oraz Legal tools to promote access to content protected by intellectual property rights in the digital single market (projekt B+R finansowany przez Ministerio de Educación y Ciencia w Hiszpanii), The Digital Single Market for Europe. Private law aspects (projekt finansowany przez Generalitat Valenciana). Jest również członkiem Literacko-Artystycznego Stowarzyszenia Obrony Praw Autorskich (ALADDA).

Data publikacji: środa, 21. Czerwiec 2023 - 08:31; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski Ostatnia zmiana: środa, 21. Czerwiec 2023 - 08:31; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski