Kancelaria prawników - absolwentów WPiA UG patronem Koła Naukowego Prawa Farmaceutycznego

Z przyjemnością informujemy o nowej inicjatywie na naszym Wydziale związanej z szeroko rozumianym prawem farmaceutycznym.

Jest to efekt współpracy naszego Wydziału i Absolwentów - Prawników z Kancelarii Prawnej SKP Ślusarek-Kubiak-Pieczyk (Warszawa/Sopot) specjalizujących się właśnie w prawie farmaceutycznym - p. mec. Joanny Groth-Miszewskiej i p. mec. Tomasza Pieczyka.

Współpraca zakłada organizowanie wydarzeń adresowanych do studentów, praktyków i naukowców - wykładów, spotkań z praktykami i przedstawicielami firm z branży farmaceutycznej, seminariów i konferencji naukowych, a także ofertę staży zawodowych dla najlepszych studentów WPiA UG.

W poniedziałek, 5 lutego 2024 r. odbyło się na naszym Wydziale spotkanie stanowiące podsumowanie pierwszego etapu współpracy. W spotkaniu wzięli udział:

- mec. Joanna Groth-Miszewska - Partner w Kancelarii SKP,
- mec. Tomasz Pieczyk - Partner Zarządzający w Kancelarii SKP,
- mgr Wojciech Jankowski - nauczyciel akademicki, Pełnomocnik Dziekana WPiA UG ds. kół naukowych,
- dr Marcin Michalak - nauczyciel akademicki, adwokat, członek Wydziałowego Zespołu ds. Jakości Kształcenia i Wydziałowego Zespołu Tutorów Akademickich,
- dr hab. Tomasz Widłak prof. UG - nauczyciel akademicki, specjalista prawa medycznego,
- dr hab. Marcin M. Wiszowaty prof. UG - Prodziekan ds. Współpracy Międzynarodowej i Rozwoju.

Jednym z elementów współpracy pomiędzy Wydziałem i Kancelarią SKP będzie podjęcie starań w celu utworzenia na naszym Wydziale nowego koła naukowego - Koła Naukowego Prawa Farmaceutycznego. Kancelaria SKP zaproponowała objęcie Koła patronatem i opieką.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w Kole Naukowym Prawa Farmaceutycznego oraz innymi inicjatywami z tej tematyki stanowiącymi realizację nawiązanej współpracy, prosimy o śledzenie mediów wydziałowych, gdzie wkrótce pojawią się dalsze szczegóły.

Bardzo się cieszymy, że współpraca Wydziału z Interesariuszami i Absolwentami nabiera tempa. Inicjatywa Prawników z Kancelarii SKP i podkreślamy z dumą - naszych absolwentów - była reakcją na zaproszenie do współpracy opublikowane na naszej stronie internetowej.

Nieustająco i serdecznie zapraszamy do współpracy naszych Absolwentów oraz Interesariuszy Zewnętrznych.

fot. S.Dajkowski

 

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: wtorek, 6. luty 2024 - 10:40; osoba wprowadzająca: Marcin Wiszowaty Ostatnia zmiana: wtorek, 13. luty 2024 - 15:02; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski