Studenci zainteresowani publikacją artykułu naukowego, poszukiwani!

„Prawa dziecka w Polsce – przyczynek do dyskusji”

Rada Kół Naukowych WPiA UG oraz Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka w Gdańsku mają zaszczyt i przyjemność zaprosić studentów do wspólnej publikacji środowiska akademickiego, organizacji pozarządowych i praktyków.  Zaproszenie kierowane jest do studentów zainteresowanych problematyką praw człowieka, w szczególności prawami dziecka.

Poszukujemy autorów artykułów do następujących działów:

- instytucje ochrony praw dziecka w Polsce,

- ochrona praw dziecka w życiu publicznym,

- szczególna ochrona praw dziecka,

- dzieci w trudnej sytuacji życiowej/ dzieci z grup wykluczonych społecznie.

Termin zgłaszania prac upływa 20 marca 2015 roku. Osoby zainteresowane publikacją proszone są o kontakt z Radą Kół Naukowych WPiA UG pod adresem mailowym: rknwpia@prawo.ug.edu.pl.

*************************************************************

Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka w Gdańsku (KOPD w Gdańsku) jest apolityczną organizacją pozarządową, działającą non-profit.  Głównym celem Komitetu jest ochrona dzieci przed krzywdą i naruszaniem ich podstawowych praw i interesów oraz pomoc dziecku krzywdzonemu i jego rodzinie. KOPD w Gdańsku jest terenowym oddziałem Komitetu Ochrony Praw Dziecka, organizacji działającej nieprzerwanie od 1981 roku na rzecz ochrony dzieci i ich rodzin.

Rada Kół Naukowych WPiA UG (RKN WPiA UG)  została powołana w 2013 r. inicjatywą studentów WPiA UG działających w kołach naukowych. Jej głównym celem jest dbanie o rozwój i dobro studenckich organizacji naukowych. Przede wszystkim poprzez: koordynację działań tych organizacji, integrację środowiska akademickiego oraz szerzenie kultury prawnej. Projekty organizowane przez RKN WPiA UG to m.in.: targi kół naukowych, szkolenia dla skarbników czy zeszyty naukowe.

Data publikacji: wtorek, 10. luty 2015 - 16:55; osoba wprowadzająca: Piotr Komorowski Ostatnia zmiana: wtorek, 10. luty 2015 - 16:57; osoba wprowadzająca: Piotr Komorowski