Staż naukowy pracowników naszego Wydziału na Wydziale Prawa Państwowego Uniwersytetu im. F. Dostojewskiego w Omsku

Na zaproszenie Wydziału Prawa Omskiego Państwowego Uniwersytetu imienia F. M. Dostojewskiego czworo pracowników naszego Wydziału przeprowadziło kursy i wygłosiło wykłady dla rosyjskich studentów i nauczycieli.

W ramach organizowanej tam Letniej Szkoły Prawa Międzynarodowego w dniach od 27 sierpnia do 1 września 2016 r., prof. UG, dr hab. Dorota Maśniak z Katedry Prawa Cywilnego przeprowadziła 15 godzinny kurs na temat Euorpean Insurance Law, a dr Edward Juchniewicz z Katedry Prawa Finansowego 15 godzinny kurs na temat International Tax Law.

W dniach 2 -5 września prof. UG, dr hab. Anna Maria Jurkowska-Zeidler z Katedry Prawa Finansowego wygłosiła cykl wykładów na temat European Banking Law, a dr Damian Cyman z tej samej Katedry - wykłady poświęcone problematyce European Tax Law

Wymienieni powyżej pracownicy Wydziału Prawa i Administracji UG byli także inicjatorami i współorganizatorami Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Prawa Międzynarodowych Rynków Finansowych”, która odbyła się w dniu 6 września. Wygłoszone przez nich referaty dały impuls do wymiany doświadczeń i poglądów przedstawicieli polskiej i rosyjskiej nauki i praktyki.

Data publikacji: wtorek, 4. Październik 2016 - 10:21; osoba wprowadzająca: Łukasz Karczyński Ostatnia zmiana: wtorek, 4. Październik 2016 - 10:26; osoba wprowadzająca: Łukasz Karczyński