Staż naukowy pracowników Wydziału Prawa i Administracji UG na Syberyjskim Uniwersytecie Federalnym w Krasnojarsku

Na zaproszenie Wydziału Prawa Syberyjskiego Uniwersytetu Federalnego w Krasnojarsku czworo pracowników naszego Wydziału wygłosiło wykłady dla rosyjskich studentów i nauczycieli akademickich.

W dniu 9 września prof. UG, dr hab. Anna Maria Jurkowska-Zeidler z Katedry Prawa Finansowego wygłosiła wykład na temat EU Regulatory Response to the Financial Crisis: A New Approach to the Banking Regulation and Supervision on the Single Financial Market. Tego samego dnia wykład wygłosił dr Damian Cyman na temat Financial Consumer Protection in EU. W dniu 10 września prof. UG, dr hab. Dorota Maśniak z Katedry Prawa Cywilnego przeprowadziła wykład na temat The protection of car accident’s victims as a global issue”, a dr Edward Juchniewicz z Katedry Prawa Finansowego na temat „International Tax Law in Post Crisis World”. Powyższe wykłady spotkały się ze znacznym zainteresowaniem ze strony studentów oraz kadry akademickiej i stały się asumptem dla wielu dyskusji naukowych.

W dniu 12 września na Wydziale Prawa Syberyjskiego Uniwersytetu Federalnego odbyła się międzynarodowa konferencja pt. Актуальные проблемы экономического права в условиях финансового кризиса. Международная научно-практическая конференция, Красноярск 2016. W jej trakcie prof. UG, dr hab. Anna Maria Jurkowska-Zeidler wygłosiła referat na temat European Banking Union: Integration or Disintegration of EU Single Financial Market?, a prof. UG, dr hab. Dorota Maśniak na temat  The equal playing field for all of the single insurance market participants by the Insurance Distribution Directive. Referaty wygłosili również dr Damian Cyman na temat Financial Consumer Protection and the Cost of Financial Intermediation oraz dr Edwar Juchnevic na temat New General Anti-Avoidance Rules (GAARs) in Poland. Wszystkie referaty, z uwagi na ich przedmiot i aktualność wzbudziły żywą dyskusję wśród uczestników konferencji, wykazując podobieństwo problemów polskiej i rosyjskiej gospodarki, stanowiących wyzwanie dla prawników.

Data publikacji: wtorek, 4. Październik 2016 - 10:24; osoba wprowadzająca: Łukasz Karczyński Ostatnia zmiana: wtorek, 4. Październik 2016 - 10:26; osoba wprowadzająca: Łukasz Karczyński