Posiedzenie w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego

W czwartek, 30 marca br. w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego odbyło się wspólne posiedzenie przedstawicieli Komisji ds. etyki PAN, Komisji Dyscyplinarnej Przy Radzie Głównej Szkolnictwa Wyższego, Komisji Dyscyplinarnej Ministra oraz Konwentu Rzeczników. Celem spotkania było wypracowanie wspólnego stanowiska w zakresie regulacji dotyczących przepisów dyscyplinarnych w nowej ustawie o szkolnictwie wyższym. W spotkaniu wzięli udział pracownicy WPiA UG: prof. UG, dr hab. Radosław Giętkowski – członek Konwentu Rzeczników, który przedstawił wypracowane przez Konwent, propozycje założeń dotyczące postępowań dyscyplinarnych w projektowanych przepisach oraz dr Beata J. Kowalczyk, która wzięła udział w dyskusji, jako przedstawiciel Komisji Dyscyplinarnej Ministra. Podczas spotkania członkowie poszczególnych gremiów wyrazili sugestie oraz propozycje najlepszych i najskuteczniejszych rozwiązań, które powinny zostać uwzględnione w trakcie formułowania nowych przepisów.

Data publikacji: poniedziałek, 3. Kwiecień 2017 - 11:40; osoba wprowadzająca: Piotr Komorowski Ostatnia zmiana: piątek, 7. Kwiecień 2017 - 08:24; osoba wprowadzająca: Piotr Komorowski