Umowa o współpracy międzynarodowej Katedry Prawa Finansowego

W dniu 21 kwietnia 2017 r., podczas IV Międzynarodowej Bałtyckiej Konferencji Prawa Finansowego, doszło do uroczystego podpisania porozumienia o współpracy między Katedrą Prawa Finansowego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego oraz Katedrą Prawa Finansowego, Prawa Podatkowego i Ekonomii Wydziału Prawa Uniwersytetu Pavla Jozefa Šafárika w Koszycach. Strony umowy były reprezentowane przez prof. zw. dr hab. Jolantę Gliniecką oraz prof. h. c. prof. JUDr. Vladimíra Babčáka. Przedmiotem porozumienia jest szeroko pojęta współpraca naukowa i dydaktyczna, między innymi związana z organizacją konferencji, publikacją utworów naukowych oraz wymianą dydaktyczną pracowników. Jest to już druga tego typu umowa, zawarta w ostatnich latach przez Katedrę Prawa Finansowego. Stronami pierwszej z nich są Katedra Prawa Finansowego WPiA UG i Katedra Gospodarki Narodowej Wydziału Prawa Uniwersytetu Masaryka w Brnie. Warto podkreślić, że umowa ta przełożyła się na liczne, praktyczne efekty, w tym organizację wspomnianej już IV Międzynarodowej Bałtyckiej Konferencji Prawa Finansowego oraz wydanie publikacji naukowej The Financial Law Towards Challenges of the XXI Century, pod red. M. Radvan, J. Gliniecka, T. Sowiński, P. Mrkyvka, „Acta Universitatis Brunensis” 2017, vo. 580.

Data publikacji: środa, 26. Kwiecień 2017 - 10:51; osoba wprowadzająca: Łukasz Karczyński Ostatnia zmiana: środa, 26. Kwiecień 2017 - 10:51; osoba wprowadzająca: Łukasz Karczyński