Praktyki w Akademii Rzecznika Finansowego

WPIA

Kończysz 3., 4. lub 5. rok studiów prawniczych?

Interesujesz się funkcjonowaniem rynków finansowych, prawem ochrony konsumentów, metodami pozasądowego rozwiązywania sporów? A może fascynują Cię prawne aspekty rozwoju technologii finansowych czy ekonomia behawioralna? Chcesz poszerzyć swoje kompetencje w miłej atmosferze i zdobyć doświadczenie, które wykorzystasz w swojej przyszłej pracy? Zapraszamy do Akademii Rzecznika Finansowego!

Akademia Rzecznika Finansowego to inicjatywa, dzięki której studenci prawa będą mogli zdobyć zaawansowaną wiedzę na temat mechanizmów ochrony klientów podmiotów rynku finansowego, a także wiele umiejętności praktycznych.
Będzie to nowatorski system praktyk studenckich, łączący elementy szkoleń w formacie stacjonarnym i online w formule zbliżonej do blended learning oraz pracy nad konkretnymi sprawami pod okiem specjalistów z Biura Rzecznika Finansowego.

Ukończenie Akademii będzie umożliwiało uzyskanie zaliczenia praktyk zawodowych w toku studiów prawniczych, ale przede wszystkim stanowić będzie unikalną okazję do nabycia przez
przyszłych prawników umiejętności zawodowych potrzebnych na rynku usług finansowych.
Pozwoli ponadto na zwrócenie uwagi na istnienie ciekawej ścieżki kariery prawniczej w Biurze Rzecznika Finansowego, w której wsparcie dla słabszych stron umów wiąże się nie tylko z osobistą satysfakcją, ale realnymi możliwościami rozwoju zawodowego. Wartością dodaną będzie integracja osób z różnych ośrodków akademickich.

Ramowa struktura programu ARF
• co do zasady: miesiąc (16 dni roboczych + dni pracy własnej; łącznie 4 tygodnie); trzy sesje w roku-lipiec, sierpień, wrzesień lub sesje równoległe (początek lipca, połowa lipca, początek sierpnia) – w zależności od preferencji zgłaszanych przez uczelnie partnerskie;

• tydzień szkoleniowy; zajęcia w przestrzeni Akademii, w biurze zlokalizowanym w Warsaw Trade Tower; 5-6 godzin dziennie przez 4 dni;

Szkolenia będą prowadzone przez: pracowników Biura Rzecznika Finansowego, nauczycieli akademickich (wybranych spośród wskazanych przez Doradczy Komitet Naukowy i uczelnie współpracujące), ekspertów zewnętrznych, w szczególności przedstawicieli NGOs oraz różnych zawodów prawniczych.

• 3 tygodnie we współpracy z poszczególnymi wydziałami Biura Rzecznika Finansowego, obejmujące w szczególności: analizowanie spraw, przygotowywanie dokumentacji, dokonywanie wykładni prawa, przygotowywanie pism procesowych etc.

•  podczas każdego z 3 dni stażu w poszczególnych wydziałach studenci będą podzieleni na kilkuosobowe grupy, przy czym skład grup będzie ulegał zmianie wraz ze zmianą opiekunów; w każdy czwartek odbywać się będzie szkolenie podsumowujące oraz omówienie wyników prac indywidualnych, oraz grupowych zleconych przez opiekunów;

• przewidywana jest zarówno praca w grupach, jak i praca indywidualna do wykonania w czasie bez opiekuna, gdy studenci będą mogli korzystać z przestrzeni Akademii (co do zasady – w piątki; zostaną udostępnione materiały umożliwiające zapoznanie się ze specyfiką pracy w wydziale, do którego w kolejnym tygodniu kierowani będą studenci).

Zapisy i kontakt: Iwona Grygiel

UWAGA!

Serdecznie zapraszamy na Wirtualne Dni Otwarte Akademii Rzecznika Finansowego, podczas których zaprezentowane zostaną informacje na temat projektu praktyk studenckich pt. Akademia Rzecznika Finansowego. Możliwe będzie zadawanie pytań dotyczących tej inicjatywy i uzyskania szczegółowych informacji.

Zapraszamy do uczestnictwa!

23 czerwca 2023 r., godz. 16:00

26 czerwca 2023 r., godz. 12:00

29 czerwca 2023 r., godz. 18:00