Wykład: „Młodzi rekruci w szeregach meksykańskich karteli narkotykowych. Wnioski z badań terenowych w Meksyku”.

gfx

Dziekan Wydziału Prawa i Administracji UG zaprasza na wykład dr. hab. Piotra Chomczyńskiego, prof. UŁ pt. „Młodzi rekruci w szeregach meksykańskich karteli narkotykowych. Wnioski z badań terenowych w Meksyku”.

Spotkanie odbędzie się 24 lutego 2023 r. o godz. 13:00 w Audytorium B.


fotoDr hab. Piotr Chomczyński, prof. UŁ i ANS w Pile
Centrum Analiz, Modelowania i Nauk Obliczeniowych, Katedra Socjologii Sztuki Uniwersytet Łódzki
Katedra Kryminalistyki, Akademia Nauk Stosowanych w Pile

– stypendysta europejskiego programu Eurica zrealizowanego w Instituto de Investigaciones Sociales na Universidad Nacional Autónoma de México, w ramach którego prowadził badania etnograficzne nad przestępczością zorganizowaną. Działając w organizacji Comisión de Derechos Humanos w Meksyku monitorował sytuację osób osadzonych w zakładach karnych i korekcyjnych w Meksyku. Stypendysta ministerialnego stypendium dla młodych wybitnych naukowców, laureat nagród naukowych Polskiej Akademii Nauk, Rektora UŁ i ANS w Pile. Kierownik i członek zespołu licznych zagranicznych i krajowych projektów badawczych. Prowadził zajęcia z zakresu socjologii dewiacji na Pennsylvania State University w Stanach Zjednoczonych oraz zajęcia z zakresu metodologii badań jakościowych dla doktorantów na Universidad Nacional Autónoma de México. Członek komitetów redakcyjnych i recenzent czasopism polskich i zagranicznych oraz autor licznych zagranicznych (Oxford University, Sage, Taylor & Francis, Elsevier, Edward Elgar Publishing) i krajowych publikacji naukowych, raportów oraz ekspertyz. Specjalizuje się w metodach jakościowych w zakresie badań socjologicznych z zakresu przestępczości dorosłych i nieletnich, oraz narkotykowej przestępczości zorganizowanej. Obecnie zaangażowany w międzynarodowy projekt badawczy Crime in Latin America (CRIMLA) oparty na badaniach terenowych w zakładach karnych w Hondurasie, Meksyku, Argentynie, Chile, Kolumbii i Brazylii. Projekt finansowany w ramach grantu Norwegian Research Council.


Zapraszamy na wykład.

 
Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: czwartek, 9. luty 2023 - 11:13; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski Ostatnia zmiana: sobota, 18. Marzec 2023 - 16:00; osoba wprowadzająca: Marcin Wiszowaty