26.05 - Dzień Sędziego na WPiA

wpia

W imieniu Sądu Okręgowego w Gdańsku oraz Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Dniu Sędziego, który odbędzie się 26 maja na naszym Wydziale.

Wydarzenie będzie składało się z dwóch zasadniczych paneli.

PIERWSZY PANEL z nich kierowany do studentów naszego Wydziału rozpocznie się o godz. 10.00 w audytorium C.

Podczas tego spotkania, słuchacze oraz absolwenci Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury przedstawią najważniejsze informacje o aplikacji sędziowskiej, oraz możliwych ścieżkach rozwoju w sądownictwie. Bezpośrednio po prelekcji uczestnicy będą mogli porozmawiać z zaproszonymi gośćmi w ramach panelu Q&A.

Dodatkowo, w hallu (koło Temidy) zostanie usytuowane stanowisko informacyjne, przy którym od godziny 11:00 każdy student zainteresowany aplikacją sędziowską będzie mógł odbyć indywidualną rozmowę z asystentem sędziego.

 

DRUGI PANEL adresowany do sędziów, pracowników naukowych Wydziału oraz przedstawicieli zawodów prawniczych rozpocznie się o godz. 10.00 w Sali Rady Wydziału.

Program:

  • Jarosław Matuszczak, (sędzia Sądu Rejonowego w Malborku, Główny Specjalista w Wydziale Rozwoju Usług Sądowych w Departamencie Informatyzacji i Rejestrów Sądowych Ministerstwa Sprawiedliwości): „Sprawowanie wymiaru sprawiedliwości wspomagane sztuczną inteligencją – perspektywa badawczo-rozwojowa”
     
  • Anna Bober-Kotarbińska (adwokat, Członek Komisji Edukacji Prawnej i Przewodnicząca Sekcji ds. Działalności Naukowej Okręgowej Rady Adwokackiej w Gdańsku): „Sztuczna inteligencja a władza sądu – wyzwania i możliwości z perspektywy profesjonalnego pełnomocnika”|
     
  •  Łukasz Winkowski (radca prawny, członek Komisji ds. promocji i marketingu w Radzie Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku): "Rola pełnomocnika procesowego w procesie sądowym wspieranym przez sztuczną inteligencję"
     
  • Dyskusja

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY do udziału w Dniu Sędziego – 26 maja 2023 r.| godz. 10.00| Audytorium C lub Sala Rady Wydziału

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: poniedziałek, 15. Maj 2023 - 08:24; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski Ostatnia zmiana: środa, 24. Maj 2023 - 15:04; osoba wprowadzająca: Marcin Wiszowaty