wydarzenia | Wydział Prawa i Administracji

sala

Dnia 27 czerwca 2019 r. odbyło się pierwsze w historii Wydziału Prawa i Administracji letnie Dyplomatorium kierunku prawo. Budując scenariusz wydarzenia nawiązano do najlepszych praktyk i zwyczajów funkcjonujących na prestiżowych, amerykańskich wydziałach prawa.

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin powołał prof. UG, dr. hab. Radosława Giętkowskiego na swojego Rzecznika Dyscyplinarnego w kadencji 2019-22.

Głównym zdaniem Rzecznika Dyscyplinarnego Ministra jest prowadzenie postępowań wyjaśniających w sprawach dyscyplinarnych rektorów oraz uczestniczenie w tych sprawach w postępowaniu przed Komisją Dyscyplinarną Ministra w charakterze oskarżyciela.

Powołanie

PowołanieW dniu 10 czerwca 2019 r. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył dr hab. Dianie Trzcińskiej, adiunktowi w Katedrze Prawa Gospodarczego Publicznego i Ochrony Środowiska, akt powołania do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku.

Zdjęcie 1

Dr Maja Maciejewska-Szałas z Katedry Prawa Cywilnego i dr Justyna Nawrot z Katedry

Zdjęcie grupowe

Pracownicy WPiA certyfikowanymi tutorami akademickimi

Pracownicy Naszego Wydziału: prof. Anna Sylwestrzak, prof. Małgorzata Balwicka-Szczyrba, dr Olga Śniadach oraz dr Bartosz Szolc-Nartowski, wraz z 14-stoma  pracownikami innych wydziałów UG, odbyli 64-godzinny kurs tutoringu akademickiego w ramach Szkoły Tutorów Akademickich i zostali ceryfikowanymi tutorami.

BEG

W imieniu organizatorów, Katedra Prawa Europejskiego i Komparatystyki Prawniczej WPiA UG ma zaszczyt zaprosić wszystkich zainteresowanych do udziału w Międzynarodowej Konferencji The EU and the UK: Solidarity - past, present and future?” organizowanej przez Bar European Group w dniach 26-27 maja 2019 r. w Gdańsku.

foto

Podpisanie porozumienia o współpracy przy wydawaniu czasopisma naukowego Financial Law Review pomiędzy Uniwersytetem Gdańskim a Uniwersytetem Pavla Jozefa Šafárika w Koszycach.

foto

W dniach 08-12.04 2019 r. dr hab. Małgorzata Balwicka-Szczyrba, prof. UG odbyła wizytę studyjną na Uniwersytecie w Groningen, jako uczestnik  Projektu "Mistrzowie dydaktyki" (realizowanego w ramach PO WER 2014-2020).

Subskrybuj RSS - wydarzenia