fbpx wydarzenia | Wydział Prawa i Administracji

wydarzenia

Z przyjemnością informujemy o najnowszej inicjatywie z obszaru współpracy międzynarodowej. Na naszym Wydziale powstał International Office, czyli gabinet dla zagranicznych wykładowców odwiedzających nasz Wydział w ramach współpracy międzynarodowej. Gabinet został wyposażony w sprzęt umożliwiający prowadzenie wykładów online (komputer, kamera, głośniki, mikrofon, słuchawki). Odtąd będziemy mogli naszym zagranicznym gościom udostępnić odpowiednią przestrzeń do pracy. Gabinet znajduje się w części hotelowej naszego budynku.

W dniach 15-16 października, na Kampusie naszego Uniwersytetu, a dokładnie w namiocie usytuowanym w przestrzeni pomiędzy Wydziałem Biologii a Biblioteką Główną, odbędzie się Piknik Naukowy, w którym nasz Wydział weźmie aktywy udział.

6 października 2021 r. na Wydziale Prawa i Administracji odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2021/2022. Reżim pandemiczny niestety wymusił redukcję liczby uczestników, ale cieszymy się, że po raz pierwszy od 2019 r. uroczystość odbyła się w trybie stacjonarnym.

Z przykrościa informujemy, że 1.10.2021 w wieku 76 lat odszedł długoletni Kanclerz Stowarzyszenia Absolwentów Uniwersytetu Gdańskiego oraz absolwent naszego Wydziału, Henryk Lewandowski.

Msza Święta pogrzebowa zostanie odprawiona 6.10.2021 o godz. 12:00 w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świetego Chełm.
Pogrzeb odbędzie się tego samego dnia ( środa) o godz. 13:30 na cmentarzu Łostowickim.

23 września 2021 r. w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku odbyła się uroczystość ślubowania radców prawnych.

KOMISJA WYBORCZA
WYDZIAŁU PRAWA I ADMINISTRACJI

wpia

Uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2021/2022 odbędzie się na Wydziale Prawa i Administracji w środę, 6 października 2021 r. o godz. 10:00

24 sierpnia 2021 roku w Muzeum II Wojny Światowej odbyła się uroczysta prapremiera filmu "Mistrz" w reżyserii profesora Wydziału Prawa i Administracji UG dr. hab. Macieja Barczewskiego (film wchodzi do dystrybucji w najbliższy piątek).

W wydarzeniu brała udział liczna grupa gości, przedstawicieli różnych środowisk, w tym akademickich. Po projekcji wszystkich twórców nagrodzono oklaskami.