fbpx wydarzenia | Wydział Prawa i Administracji

wydarzenia

Z przyjemnością informujemy, że Dziekan Wydziału Prawa i Administracji, dr hab. Wojciech Zalewski, prof. UG z dniem 1 stycznia wszedł w skład Zarządu (Board of Governors) International Association of Law Schools (IALS). Członkowie Zarządu IALS są wybierani w kilkuetapowej procedurze przez reprezentantów zrzeszonych w organizacji wydziałów prawa z całego świata. Kandydatów proponuje Komitet Nominacyjny. Jest to wyjątkowe wyróżnienie zarówno dla osoby, jak i dla Wydziału.

Serdecznie zapraszamy na pierwsze z cyklu spotkań kierowanych do nauczycieli akademickich „Wydziałowe rozmowy o dydaktyce”. Cykl organizowany jest przez Wydziałowy Zespół ds. Zapewnienia Jakości Kształcenia oraz Wydziałowy Zespół Tutorów Akademickich.

Spotkania będą odbywać się w ostatnią środę miesiąca o godz. 17 na platformie MS Teams.

Miło nam poinformować, że ukazał się numer kwartalnika „Czasu Kultury”, którego jednym z redaktorów prowadzących jest dr hab. J. Wiewiorowski, prof. UG, kierownik Zakładu Prawa Rzymskiego w Katedrze Prawa Cywilnego WPiA UG.

Zob. http://czaskultury.pl/magazyn/czas-kultury-42020-207/?fbclid=IwAR0mDRpLc...

W najnowszym numerze „Tygodnika Powszechnego” (nr 1−2/2021) ukazał się artykuł z pogranicza prawa i teologii, autorstwa dr. hab. Radosława Giętkowskiego, prof. UG, zatytułowany „Sąd Boży okiem prawnika” (dostępny jest on także pod adresem https://www.tygodnikpowszechny.pl/sad-bozy-okiem-prawnika-166062).

Szanowni Państwo, Drodzy Studentki i Studenci,

Pani Emily O'Reilly - Europejski Ombudsman, powołała dr hab. prof. UG Tomasza Tadeusza Koncewicza w skład trzyosobowego Advisory Committee.
Zadaniem Advisory Committee jest ocena i wstępny wybór najlepszych kandydatur zgłoszonych do Award for Good Administration przyznawanej co roku przez Europejskiego Ombudsmana.

obrazek
W dniu 10 grudnia 2020 r. Rada Główna Nauki i Szkolnictwa Wyższego wybrała dr. hab. Radosława Giętkowskiego, prof. UG na stanowisko wiceprzewodniczącego Komisji Dyscyplinarnej przy Radzie w kadencji 2021-24. Dotychczas dr hab. R. Giętkowski przez 6 lat pełnił funkcję Rzecznika Dyscyplinarnego powołanego przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego i występował przed tą komisją w roli oskarżyciela.

Z dniem 1 grudnia 2020 r. Zespół Dziekański przeszedł znaczącą metamorfozę.

Pan Rektor na wniosek p. Dziekana powołał p. dr hab. Małgorzatę Balwicką-Szczyrbę, prof. UG na funkcję Prodziekan ds. Kształcenia.