wydarzenia | Wydział Prawa i Administracji

uratowane

Profesor Kamil Zeidler zaprasza na uniwersytecką premierę filmu „Uratowane z potopu” – organizowaną przez Koło Naukowe KULTURA NA PRAWO – połączoną z promocją książki i spotkaniem z autorami filmu i książki, która odbędzie się w najbliższą środę 21 listopada 2018 r. o godz. 18:00 w audytorium C Wydziału Prawa i Administracji UG.

Jest to najlepszy film ostatnich lat poruszający tematykę szwedzkich grabieży polskich dóbr kultury!

erasmus plus logo

W dniu 19 listopada 2018 r. (poniedziałek) o godz. 15:15 w s. 3065 odbędzie się spotkanie dla studentów wszystkich kierunków WPiA zainteresowanych wyjazdami na studia (w latach 2019/20 albo 2020/21) lub praktyki zawodowe w ramach Erasmus+ z koordynatorem programu na Wydziale dr Tomaszem Widłakiem.

foto

W dniach 8-11 listopada 2018 r. dr hab. Michał Gałędek i dr Marcin Michalak z Katedry Historii Prawa uczestniczyli w dorocznej konferencji organizowanej przez American Socity for Legal History, której 48 edycja odbyła się w Houston. Dr. hab. Michał Gałędek i dr Marcin Michalak w ramach panelu "Crossing  the  Atlantic:  "Constitutional Ideas Travelling  in  Early Constitutionalism" wygłosili referat pt.

zostań żołnierzem P

Ruszyła kampania rekrutacyjna Ministerstwa Obrony Narodowej „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”. Ma ona pokazać, że bycie żołnierzem to nie tylko służba, ale też ciekawa , stabilna i perspektywiczna praca. Na terenie całego kraju żołnierze będą spotykać się z Polakami i zachęcać ich, by  wstępowali do wojska. Kampania „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”, przygotowana przez Ministerstwo Obrony Narodowej, będzie realizowana w formule tzw. „tygodni rekrutacyjnych”.

seaplanspace

Pierwsze wspólne spotkanie w ramach realizacji projektu SEAPLANSPACE „Instrumenty morskiego planowania przestrzennego na rzecz zrównoważonego rozwoju” odbyło się w Uniwersytecie Gdańskim w dniu 18 października 2018 r.

anna jurkowska-zeidler

Dr hab. Anna Jurkowska – ZeidlerInformujemy, że w dniu 30 października 2018r. Wydziałowe Kolegium Elektorów wybrało dr hab. Annę Jurkowską-Zeidler, prof. UG na Prodziekana ds. Studenckich i Nauki Wydziału Prawa i Administracji UG.

Pan mgr Mateusz Kosmol z Katedry Prawa Cywilnego uzyskał nominację do nagrody dla najbardziej cenionych i lubianych nauczycieli akademickich w województwie pomorskim w plebiscycie NAUCZYCIEL NA MEDAL gazety Dziennik Bałtycki.

inauguracja

Dnia 2 października 2018 r. odbyła się 48. Uroczystość Inauguracji Roku Akademickiego 2018/2019 na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.

prof. Powałowski
Z przyjemnością informujemy, że dr hab. Andrzej Powałowski, Kierownik Katedry Prawa Gospodarczego Publicznego i Ochrony Środowiska na mocy postanowienia Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 30 lipca 2018 r. otrzymał tytuł naukowy profesora nauk prawnych.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w pracy zawodowej.

Subskrybuj RSS - wydarzenia