fbpx wydarzenia | Wydział Prawa i Administracji

wydarzenia

Z ogromną radością informujemy, że zgłoszona przez Wydawnictwa Uniwersytetu Gdańskiego publikacja prof. Jerzego Zajadło z Katedry Teorii i Filozofii Państwa i Prawa pt. Minima Iuridica. Refleksje o pewnych (nie)oczywistościach prawniczych, została nominowana do Nagrody im. Jana Długosza. To druga nominacja dla Pana Profesora, który w 2018 r. otrzymał nominację za książkę Sędziowie i niewolnicy. Szkice z filozofii prawa.

Minima Iuridica:

Miło nam poinformować, że 1 października 2020 roku na czas nieokreślony została przedłużona umowa o współpracy między Uniwersytetem Gdańskim oraz Państwową Komisją Egzaminacyjną do Spraw Doradztwa Podatkowego. Na jej podstawie absolwenci niestacjonarnych studiów drugiego stopnia na kierunku Podatki i Doradztwo podatkowe mogą skorzystać ze zwolnienia z części pisemnej egzaminu na doradcę podatkowego.

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu  21 sierpnia 2020r. zmarł
dr Jacek Dmowski

emerytowany, wieloletni Pracownik Katedry Prawa Cywilnego WPiA,
znawca prawa rzymskiego.
W trudnych chwilach łączymy się w bólu z Rodziną i Najbliższymi Zmarłego.
Pozostanie zawsze w naszej pamięci.

Kolegium Dziekańskie, Rada Dziekana
i pracownicy Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego

Dziekan Zalewski

Dziekan ZalewskiKomisja Wyborcza Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego uprzejmie informuje, iż Rada Przedstawicieli Społeczności Akademickiej Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego w dniu 8 czerwca 2020 r. udzieliła rekomendacji na Dziekana WPiA na kadencję 2020-2024 Panu dr. hab.

okładka

OGŁOSZENIE WYBORCZE

Wydziałowa Komisja Wyborcza
zamyka listę kandydatów na Dziekana
Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.

okładka

OGŁOSZENIE WYBORCZE

Komisja Wyborcza Wydziału Prawa i Administracji
Uniwersytetu Gdańskiego
ogłasza zebranie wyborcze
Rady Przedstawicieli Społeczności Akademickiej

wybory
Komisja Wyborcza Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego ogłasza wybory dwunastu przedstawicieli pracowników będących nauczycielami akademickimi ze stopniem naukowym doktora lub tytułem zawodowym magistra do Rady Przedstawicieli Społeczności Akademickiej Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.

głosowanie

Zapraszamy do zapoznania się z ogłoszeniami dotyczącymi wyborów do Rady Przedstawicieli Społeczności Akademickiej.

Spotkanie

SpotkanieW dniu 12.02.2020 roku w Sali im prof. Steyera na Wydziale Prawa i Administracji UG odbyło się spotkanie, którego celem było rozpoczęcie prac nad włączeniem Gdańska do sieci „Miasta Sprawiedliwości Naprawczej”.

logo Erasmus

W dniu 19.02.2020 r. (środa) o godz. 12.15 w Audytorium C odbędzie się spotkanie informacyjne dla studentów zainteresowanych udziałem w trwającej rekrutacji i wyjazdem na stypendium Erasmus+ w roku akademickim 2020/21. Przedstawione będą nowe zasady zaliczania pobytu z możliwością zaliczenia semestru studiów bez konieczności uzupełniania różnic programowych.