„Seppuku jako przykład procesu normatywizacji zwyczaju w prawie japońskim”

Nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Gdańskiego ukazała się książka pt. „Seppuku jako przykład procesu normatywizacji zwyczaju w prawie japońskim” której autorką jest Luiza Kliczkowska, prawniczka, absolwentka i doktorantka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, a także stała współpracowniczka Centrum Studiów Azji Wschodniej.

Autorka zabiera czytelnika w podróż po średniowiecznej Japonii, tłumacząc po drodze, w jaki sposób zwyczaj staje się prawem. Za przykład służy jej jeden z symboli Kraju Kwitnącej Wiśni, czyli seppuku. Zwyczaj szczególnie popularny wśród samurajów, którzy bez cienia strachu godzili się w brzuch w akcie rytualnego samobójstwa.

Data publikacji: poniedziałek, 8. Listopad 2021 - 14:36; osoba wprowadzająca: Wojciech Jankowski Ostatnia zmiana: poniedziałek, 8. Listopad 2021 - 14:36; osoba wprowadzająca: Wojciech Jankowski