fbpx Wolność zabudowy. Mity a normatywna rzeczywistość | Wydział Prawa i Administracji

Wolność zabudowy. Mity a normatywna rzeczywistość

Miło nam poinformować, że nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Gdańskiego ukazała się monografia pod red. prof. Tomasza Bąkowskiego pt. "Wolność zabudowy. Mity a normatywna rzeczywistość".

Książka, poruszając praktyczny wymiar koncepcji wolności zabudowy, obejmuje swym zasięgiem prawne regulacje urbanistyczno-budowlane oraz ich szerszy fundament, tj. Konstytucję RP i regulacje prawa cywilnego. Autorzy artykułów podjęli próbę odpowiedzi na wątpliwości co do sposobu rozumienia oraz normatywnych źródeł i granic wolności zabudowy.

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Karol Ważny
Treść wprowadzona przez: Karol Ważny