Wyjazdy pracowników naukowo-dydaktycznych w ramach Erasmus+ 2018/19

Od dnia 22.10.2018 r. rozpoczyna się przyjmowanie wniosków od wykładowców (pracowników naukowo-dydaktycznych lub dydaktycznych UG) na krótkie wyjazdy zagraniczne na uczelnie partnerskie (z którymi zostały podpisane umowy w ramach Erasmus+) celem przeprowadzenia zajęć dydaktycznych i nawiązania oraz podtrzymania współpracy naukowej (Staff Mobility Erasmus+).

Uwaga! W tym roku nastąpiło znaczne zwiększenie puli środków na wyjazdy (przyznawanych ryczałtem), umożliwiające realizację ok. 116 wyjazdów w skali całego Uniwersytetu Gdańskiego. W związku z tym, zmienia się tryb rekrutacji na wyjazdy - wnioski od wszystkich pracowników przyjmuje wyłącznie Biuro Współpracy Międzynarodowej w Rektoracie (p. R 202). Obowiązuje zasada przyznawania środków (miejsc na wyjazdy) według kolejności zgłoszeń aż do wyczerpania puli środków.

Pracownicy WPiA UG mogą starać się o miejsca w uczelniach, z którymi obowiązuje w 2018/19 umowa bilateralna obejmująca wymianę wykładowców akademickich. Aktualna lista umów (wyciąg obejmujący umowy WPiA) znajduje się w załączniku do tego ogłoszenia (proszę zwrócić uwagę na rubrykę "liczba wyjazdów dydaktycznych"). Przed złożeniem wniosku warto zweryfikować z uczelnią zagraniczną zamiar realizacji przyjazdu przez skontaktowanie się z właściwym biurem współpracy Erasmus+ lub z pracownikiem tej uczelni, z którym mieliście Państwo już okazję poznać się lub współpracować.

Wyjazd powinien być zaplanowany w taki sposób, aby mieścił się w czasie pomiędzy 19.11.2018 r. 15.07.2019 r. i obejmował minimum 2 dni robocze i maksymalnie 5 dni roboczych (nie licząc czasu podróży). Pobyty dłuższe niż 5-dniowe nie mogą być dofinansowywane ze środków programu ERASMUS+.

Założeniem programu ERASMUS+/ STA jest przeprowadzenie przez pracownika naukowo-dydaktycznego minimum 8 godzin zajęć dydaktycznych (niezależnie od długości pobytu w uczelni partnerskiej).

Wniosek należy składać osobiście od poniedziałku 22.10.2018 r. do 31.03.2019 r. (lub do momentu wyczerpania kwoty finansowania) w Rektoracie:

Biuro Współpracy Międzynarodowej
II piętro, pokój 202
godziny pracy: 9.00-14.00 codziennie oprócz środy

Szczegóły dotyczące warunków realizacji programu, kwoty dofinansowania i inne ważne informacje można znaleźć na stronach Biura Współpracy Międzynarodowej UG: https://ug.edu.pl/nauka_i_rozwoj/wspolpraca_miedzynarodowa/erasmus_2014-2020/wyjazdy_kadry_naukowo-dydaktycznej

Zachęcamy do jak najszerszego korzystania z oferty wyjazdów Erasmus+. W przypadku realizacji przez Państwa wyjazdu bardzo proszę o zapraszanie gospodarzy do realizacji rewizyty na WPiA w ramach prowadzonych przez Państwa zajęć dydaktycznych w tym samym bądź następnym roku akademickim. Przyjazdy zagranicznych wykładowców na WPiA są ważne dla umiędzynarodowienia Wydziału oraz mogą w przyszłości mieć wpływ na przyznawanie nam dalszych środków i tworzenie nowych możliwości współpracy dydaktyczno-naukowej. Jeśli na liście obowiązujących umów brak jest ośrodkia z UE, z którym macie Państwo kontakty naukowe lub stale współpracujecie i chcielibyście w przyszłości zrealizować wyjazd - proszę o zgłoszenie zamiaru zawarcia umowy Erasmus+ do wydziałowego koordynatora najdalej do dnia 16.11.2018 r. (umowy obowiązujące od kolejnego roku akademickiego muszą zostać podpisane ze strony UG do grudnia poprzedzającego roku kalendarzowego).

Załącznik Rozmiar
Lista umów (wyciąg - WPiA) 596.7 KB
Wniosek 438 KB

Data publikacji: piątek, 19. Październik 2018 - 09:59; osoba wprowadzająca: Tomasz Widłak Ostatnia zmiana: piątek, 19. Październik 2018 - 10:03; osoba wprowadzająca: Tomasz Widłak