Prawo karne. Podręcznik dla aplikantów

Nakładem wydawnictwa C.H.Beck w serii " Aplikacje prawnicze " ukazał sie podręcznik Prawo Karne. Podręcznik dla Aplikantów, pod red. nauk. dr M. Fingasa i dr T. Kantego adiunktów w  Katedrze Prawa Karnego Procesowego i Kryminalistyki.

"Zawartość merytoryczna opracowania opiera się na aktualnie obowiązującym ramowym programie szkolenia uchwalonym przez Naczelną Radę Adwokacką i ma na celu być swego rodzaju uzupełnieniem wiedzy nabywanej w toku szkolenia. Publikacja nie ma i nie miała być w swoim założeniu kolejnym opracowaniem komentarzowym, ale koncentruje się przede wszystkim na zagadnieniach praktycznych z jakimi stykamy się na co dzień pracując w ramach procedury karnej.

W treści podręcznika znajdują się zarówno omówienia dotyczące kwestii prawa materialnego, jak i procesowego. Zawarto w nim wiele przykładów, kazusów oraz orzeczeń sądowych.

Autorami podręcznika są w większości osoby prowadzące zajęcia z aplikantami adwokackimi, którzy mają świadomość, będąc w bieżącym kontakcie z osobami szkolnymi, na co położyć nacisk, co w ramach podręcznika omówić szerzej bądź nieco inaczej aniżeli na zajęciach szkoleniowych.

Publikacja stanowić będzie uzupełniające źródło wiedzy wykorzystywane zarówno w trakcie trwania aplikacji, jak i w pracy zawodowej."

Data publikacji: poniedziałek, 18. Marzec 2019 - 13:45; osoba wprowadzająca: Łukasz Cora Ostatnia zmiana: poniedziałek, 18. Marzec 2019 - 13:45; osoba wprowadzająca: Łukasz Cora