Prof. Jerzy Zajadło laureatem nagrody im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego

Z przyjemnością informujemy, że w niedzielę 07.02 prof. dr hab. Jerzy Zajadło został uhonorowany prestiżową nagrodą im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego przyznaną za najlepszą książkę humanistyczną 2020 r.

Nagroda im. Pierwszego Rektora Uniwersytetu Łódzkiego prof. Tadeusza Kotarbińskiego za wybitną pracę naukową z zakresu nauk humanistycznych to wyróżnienie rangi ogólnopolskiej. Konkurs jest promocją badań, publikacji humanistycznych i samej humanistyki. Jego celem jest pokazanie szerszej publiczności wartości i różnorodności prac humanistycznych powstających w Polsce.

Jest to jedyna tego rodzaju nagroda w Polsce.

Nagrodzoną pracą jest książka „Minima luridica. Refleksje o pewnych (nie)oczywistościach prawniczych”, wydana przez Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego i Wydawnictwo Arche. W książce została dokonana analiza trzynastu rzymskich paremii, które według autora powinny stanowić prawnicze elementaria także współcześnie.

Uroczystość wręczenia nagrody VI edycji Konkursu odbyła się w studiu Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi.

Serdecznie gratulujemy!

Link do transmisji z gali wręczenia nagrody:

Data publikacji: poniedziałek, 8. luty 2021 - 08:42; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski Ostatnia zmiana: poniedziałek, 8. luty 2021 - 10:14; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski