Dr Magdalena Łągiewska nową Dyrektor Instytutu Konfucjusza na UG

logoZ przyjemnością informujemy, że od 17 marca 2021 Instytutem Konfucjusza na UG kierować będzie dr Magdalena Łągiewska (Katedra Prawa Międzynarodowego Publicznego). Pani doktor jest pełnomocnikiem Dziekana WPiA UG ds. Współpracy z Chinami, research associate w grancie badawczym „China, Law and Development” finansowanym przez Europejską Radę ds. Badań Naukowych (ERC) na University of Oxford. Posiada dwa doktoraty -- pierwszy przyznany w 2017 r. przez Radę Wydziału Prawa i Administracji UG (rozprawa doktorska pt. „Prawa podmiotowe w systemie prawnym Chińskiej Republiki Ludowej”). Drugi, również w zakresie nauk prawnych – przez East China University of Political Science and Law w Szanghaju w 2020 r., (rozprawa doktorska w języku chińskim pt. „Skuteczność umowy o arbitraż w prawie chińskim i polskim: studium prawnoporównawcze”). Pani dr M. Łągiewska odbyła staż w Shanghai International Economic and Trade Arbitration Commission (SHIAC), jest absolwentką międzynarodowych stosunków gospodarczych na Wydziale Ekonomicznym UG (specjalność: finanse międzynarodowe i bankowość) oraz stypendystką Shanghai International Studies University (Belt and Road Countries Project) oraz China Yo.

Serdecznie gratulujemy !

Data publikacji: piątek, 19. Marzec 2021 - 16:23; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski Ostatnia zmiana: piątek, 19. Marzec 2021 - 16:38; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski