Uroczysta premiera filmu "Mistrz" w reżyserii prof. Macieja Barczewskiego

24 sierpnia 2021 roku w Muzeum II Wojny Światowej odbyła się uroczysta prapremiera filmu "Mistrz" w reżyserii profesora Wydziału Prawa i Administracji UG dr. hab. Macieja Barczewskiego (film wchodzi do dystrybucji w najbliższy piątek).

W wydarzeniu brała udział liczna grupa gości, przedstawicieli różnych środowisk, w tym akademickich. Po projekcji wszystkich twórców nagrodzono oklaskami.

Poruszająca, znakomicie opowiedziana i wyreżyserowana historia Tadeusza "Teddiego" Pietrzykowskiego nikogo nie pozostawiła obojętnym, czego wyrazem były ożywione dyskusje kuluarowe.

Film dotyka fundamentalnych kwestii humanizmu i zachowania człowieczeństwa nawet w najgorszych momentach ludzkiej egzystencji.

Wartości te wpisują się w kredo naszego Wydziału.

Twórcom, a zwłaszcza autorowi scenariusza i reżyserowi niezwykłego dzieła – prof. Maciejowi Barczewskiemu - serdecznie gratulujemy.

Dziekan wraz z Kolegium Dziekańskim

wpia

Data publikacji: czwartek, 26. Sierpień 2021 - 16:06; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski Ostatnia zmiana: piątek, 27. Sierpień 2021 - 08:28; osoba wprowadzająca: Sławomir Dajkowski